رشد ۳۸ درصدی بارگیری در راه آهن شرق؛ مدیر کل راه آهن شرق:

رشد ۳۸ درصدی بارگیری در راه آهن شرق؛

به گزارش پایگاه خبر تحلیلی خبر شرق، مدیر کل راه آهن شرق گفت: بارگیری در راه آهن شرق در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته۳۸ درصد رشد دارد.

محمد ابراهیم اقبالی، امروز(۲۵ بهمن) در جمع خبرنگاران گفت: در ۱۰ ماه امسال توسط این اداره کل ۳ میلیون و  ۷۶۶ هزار و ۹۸۸ تن بارگیری انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۴ که دو میلیون و ۷۲۲ هزار و ۳۳۴ تن بوده است، ۳۸ درصد رشد دارد.

مدیر کل راه آهن شرق افزود: درآمد حاصل از بارگیری نیز در این ۱۰ ماه ۳۲ درصد رشد داشته است. وی، تناژ سنگ آهن حمل شده در ۱۰ ماه امسال را نیز توسط این اداره کل ۳ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۷۱۱ تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که دو میلیون و ۲۳۹ هزار و ۸۶۲ تن حمل شده است از رشد ۴۳ درصدی برخوردار است.

اقبالی افزود: درآمد حمل سنگ آهن در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است.  وی ادامه داد: در ۱۰ ماه امسال ۳۶۴ هزار و ۱۰۰ تن زغالسنگ نیز توسط این اداره کل حمل شده ۳ که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۵۱ هزار و ۳۵۰ تن حمل شده بود ۴۵ درصد رشد دارد.

مدیر کل راه آهن شرق اظهار کرد: درآمد حمل زغالسنگ نیز در ۱۰ ماه امسال در این اداره کل نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۷ درصد رشد دارد. وی، حمل بارهای حجیم، حمل سبز، ایمنی بالا و کاهش ترافیک جاده‌ای را از مزایای حمل و نقل ریلی برشمرد.

اداره کل راه آهن شرق با حدود ۱۰۰۰ کیلومتر  بزرگترین منطقه ریلی کشور است که با قدمت کم توانسته در بین مناطق ۱۹ گانه ریلی کشور رتبه سوم بارگیری را از آن خود کند.