رشد ۱۵۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در دماهه اول امال در استان؛

رشد ۱۵۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در دماهه اول امال در استان؛

علی زندی روز یکشنبه در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر ( ۲۶ ژوئن/پنجم تیر ماه ) با اعلام این خبر افزود: از این مقدار ۶ هزار و ۴۲۹ کیلوگرم تریاک، ۳۸۷ کیلوگرم حشیش و بقیه سایر مواد افیونی است.
وی اضافه کرد: در این مدت ۹۵۳ نفر به اتهام قاچاق، حمل، توزیع، خرید و فروش و نگهداری مواد مخدر دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قانونی شدند.
وی با بیان اینکه تعداد دستگیر شدگان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد افزایش دارد به توقیف ۱۵۷ دستگاه وسایط نقلیه و ۱۴ دستگاه موتورسیکلت اشاره کرد و گفت: توقیف این تعداد خودرو و موتورسیکلت به ترتیب ۸۰ و ۱۳۳ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ افزایش دارد.
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با اشاره به ابلاغ اولویت های ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری در پنج حوزه تخصصی به استان، اظهارکرد : به دستور استاندار این موارد به مبادی و مراجع ذیصلاح قانونی ارسال و ابلاغ شده است.
زندی، این حوزه ها را مقابله با عرضه مواد مخدر ، روان گردان ها و امور بین الملل، انجام امور فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان، درمان و کاهش آسیب های اعتیاد، صیانت اجتماعی و توسعه مشارکت های مردمی در مبارزه با مواد مخدر و فعالیت های ستادی و فرابخشی عنوان کرد.