رشد ۲۱۴ درصدی جذب گردشگران خارجی در فردوس

رشد ۲۱۴ درصدی جذب گردشگران خارجی در فردوس

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فردوس از رشد ۲۱۴ درصدی جذب گردشگران خارجی در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تجلیلی خبرشرق به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان، اقدس کرم‌پور، گفت: گردشگران خارجی در رونق صنعت گردشگری هر کشوری نقش بسیار مهم است، چرا که خروج ارز از کشور مبدأ و هزینه آن در کشور مقصد، سود مطلوبی را به اقتصاد آن تزریق می‌کند و باعث توسعه صنعت گردشگری و همچنین اشتغال‌زایی می‌شود.

وی با بیان اینکه حضور گردشگران خارجی در شهرستان فردوس در سه ماه  نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱۴ درصد افزایش داشته است،افزود: فردوس با دارا بودن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراون نظیر آبگرم معدنی، قنات جهانی بلده و کویر بکر،قابلیت جذب و پذیرش گردشگران خارجی را دارد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فردوس گفت: مجموعه قنوات بلده که در تیرماه سال ۹۵ در فهرست آثار یونسکو به ثبت رسید، یکی از مقاصد سفر گردشگران خارجی به شهرستان و منطقه است.

کرم‌پور افزود: بیشترین گردشگران خارجی که از جاذبه‌های شهرستان بازدید کرده‌اند مربوط به کشورهای اسپانیا، فرانسه، آلمان، ترکیه، سوییس و عمان هستند.

وی یادآورشد: سازمان میراث فرهنگی آمادگی همکاری با آژانس‌های مسافرتی و گردشگری ، تورلیدرها و راهنمایان تورها برای افزایش جذب مسافران خارجی به شهرستان را دارد.