رسیدگی به مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران، وظیفه مدیران است

رسیدگی به مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران، وظیفه مدیران استبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ جواد قناعت بعد از ظهر سه شنبه ۱۴ فروردین ماه در دیدار صمیمی ایثارگران و فرزندان شهدای شاغل در استانداری، ضمن تسلیت ایام شهادت مولای متقیان و تبریک سال جدید ، خاطر نشان کرد: خانواده شهدا و ایثارگران، سرمایه‌های معنوی کشور به شمار می‌روند و رسیدگی به مشکلات آنان وظیفه مدیران است.
وی با تأکید بر اینکه شهدا با نثار خون خود، زمینه حضور مردم در تعیین سرنوشت کشور را فراهم آورده اند، تصریح کرد: دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، انگیزه و انرژی ما را برای خدمت به مردم بیشتر می کند.
استاندار با اشاره به تلاش های صورت گرفته در راستای برگزاری یادواره شهدای منتسب به وزارت کشور در استان، دیدار با خانواده شهدا را از برنامه های خود عنوان کرد که بی وقفه و به شکل مستمر در حال انجام است.
قناعت، خدمت صادقانه به مردم را ادامه راه شهدا برشمرد.
وی در ادامه به تبیین دستاوردهای دولت در دو سال گذشته پرداخت و متذکر شد: سال گذشته شاهد اتفاقات خوبی در سطح ملی و استان بودیم و مقام معظم رهبری در باره تحقق شعار سال گذشته فرمودند:”کارهایی در هر دو بخش شعار سال انجام شد اما نه به قدر مطلوب” که این موضوع نشانگر آن است که حوزه های مختلف داخلی و به ویژه خارجی در حال فعالیت و کار در اوج تحریم ها و بی پولی است و اتفاقات خوبی در دولت سیزدهم در حال وقوع می باشد.
استاندار با بیان اینکه مطالبه رهبری در این زمینه تداوم اتفاقات خوب سال گذشته است، افزود: سه سال است شاهد رشد اقتصادی چهار درصد در کشور هستیم و این در حالی است که در هشت سال گذشته رشد اقتصادی کشور در حد یک درصد بود.
به گفته وی؛ تورم نقطه به نقطه ۵۵ درصد در این دولت به ۳۵ درصد رسیده که نشانگر آن است که نه تنها تورم افزایش نیافته بلکه کاهش هم داشته است.
قناعت با بیان اینکه در این دولت حتی روستاهای ۱۰ خانواری استان هم گازرسانی شده، خاطرنشان کرد: سال گذشته کلنگ زنی بیمارستان زیرکوه هم انجام شد.
وی با اشاره به اینکه ۹۸ درصد انتخابات در خراسان جنوبی با ایجاد زیرساخت های مربوط به فیبر نوری به شکل آنلاین برگزار شد، گفت: طی دو سال گذشته هفت هزار واحد تولیدی در کشور احیا شدند که از این تعداد ۴۶۶ واحد راکد یا نیمه فعال در خراسان جنوبی بوده است .
استاندار از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در همه شهرهای استان خبر داد و اظهار داشت: در دو سال گذشته حدود پنج هکتار وارد محدوده شهری شده و با حل مشکل تأمین منابع اعتباری، کار احداث راه آهن در ۱۲ قطعه از ۱۵ قطعه آن در خراسان جنوبی شروع شده است.
قناعت از انتقال آب به استان گفت و با اشاره به اعتبار ۵۰ همتی این پروژه، ادامه داد: با انجام این پروژه تا پایان سال ۱۴۰۴ آب دریای عمان به استان منتقل می شود.
به گفته وی؛ بر اساس بررسی انجام شده ، سال ۱۴۲۵ کسری آب استان ۶۰ میلیون مترمکعب است که با انتقال آب دریای عمان در سال ۱۴۰۴ این کار اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه فاز اول انتقال گاز به استان هم در سال جاری به بهره برداری می رسد، گفت: اعتبار اجرای پروژه گازرسانی به نهبندان و سربیشه هشت هزار میلیارد تومان است.
استاندار تصریح کرد: یکی از زیرساخت های اصلی هر اقدامی، ایجاد پست برق است و با وجود این که در ۴۳ سال گذشته سه پست ۴۰۰ کیلو وات در استان ایجاد شده،در دو سال گذشته دو پست ۴۰۰ کیلو وات را عملیاتی کرده ایم.
شایان ذکر است؛ در این دیدار صمیمی تعدادی از حاضران مواردی مانند نامگذاری معابر شهری به نام شهدا، اقدام برای حل مشکلات خانواده شهدا، تشکر از نگاه ویژه استاندار به شهدا و خانواده شهدا ، ضرورت انجام آسیب شناسی اولین گنگره دو هزار شهید استان و… اشاره کردند و در پایان هم جانبازان و فرزندان شهید استانداری تقدیر شدند.

۱۴۰۳/۰۱/۱۵