راه یابی سربیشه و نهبندان به مرحله نیمه‌نهایی انتخاب پایتخت کتاب ایران

راه یابی سربیشه و نهبندان به مرحله نیمه‌نهایی انتخاب پایتخت کتاب ایران

سربیشه و نهبندان به مرحله نیمه‌نهایی هفتمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران راه یافتند.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران،  معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی  گفت: پس از انتشار فراخوان هفتمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران در زمستان ۹۹، شهر‌های متقاضی شرکت در این برنامه اقدام به مستند کردن فعالیت‌های کتاب‌خوانی خود کردند.

به گفته محمود رمضانی ۱۹۱ شهر از سراسر کشور در این برنامه شرکت کردند که نسبت به دوره گذشته تعداد شرکت کنندگان ۱۱ درصد رشد داشت.

وی با بیان این که از خراسان جنوبی ۱۰ شهر برای شرکت در این برنامه مستندات خود را ارسال کردند، افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته، ۳۶ شهر از جمله سربیشه و نهبندان به‌عنوان شهر‌های راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی انتخاب و معرفی شدند.

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به این که داوری مرحله نیمه‌نهایی و نهایی این رویداد در مهرماه امسال برگزار خواهد شد، گفت: در داوری مرحله نیمه‌نهایی ۵ شهر انتخاب خواهند شد و به مرحله نهایی این برنامه راه خواهند یافت و در مرحله نهایی نیز یک شهر به عنوان هفتمین پایتخت کتاب ایران و چهار شهر به عنوان شهر‌های خلاق کتاب‌خوانی ایران از سوی داوران مرحله نهایی این برنامه انتخاب خواهند شد.