راه اندازی جهاد تبیین و جهاد خدمتگزاری در کنار همه برنامه های دهه فجر

راه اندازی جهاد تبیین و جهاد خدمتگزاری در کنار همه برنامه های دهه فجر


مشاور استاندار و مدیر روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی بر راه اندازی جهاد تبیین و جهاد خدمتگزاری در کنار همه برنامه های دهه فجر تأکید کرد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ مقامی با تأکید بر این مطلب در کمیته تخصصی دستگاه های اجرایی دهه فجر که با حضور کلیه اعضا برگزار شد، با اشاره به اهمیت دهه فجر در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی، خاطرنشان کرد: بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم، نگاه ها به این دولت، فراتر از هر زمان دیگری است، لذا توجه ویژه به این ایام مورد تأکید می باشد.
وی با اشاره به این که دهه فجر، نخستین مناسبت مهم دولت سیزدهم است، ادامه داد: در این ایام باید در کنار مباحث پیرامون افتتاح و کلنگ زنی طرح ها و پروژه ها، کارکردهایی در راستای گام دوم انقلاب که مورد تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می باشد و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب داشته باشیم.
به گفته وی؛ این که گاه جایگاه انقلاب را در فضای مجازی مورد خدشه قرار می دهند، ناشی از کم کاری و انجام کارهای کلیشه ای و تکراری ماست.
مشاور استاندار تصریح نمود: باید با استفاده از ظرفیت بسیج ادارات و اصحاب رسانه در دو حوزه سخت افزاری و نرم افزاری به تولید محتوا در قالب فیلم، عکس، عکس نوشت، مکتوب و … بپردازیم.
مقامی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در جمع مداحان و هیئات مذهبی، تأکید کرد: در بحث جهاد تبیین و جهاد خدمتگزاری باید از ظرفیت بسیج ادارات و شوراهای اقامه نماز دستگاه ها استفاده شود.
وی با اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب(مدظله العالی) و تأکید بر این موضوع که دهه فجر، دهه تجدید نیروهای انقلابی است، گفت: ما در ادارات و دستگاه های اجرایی، پیشکسوتانی داریم که از فعالان عرصه انقلاب بوده اند، لذا با عنایت به جنس دولت و رواج تفکر شهیدان رجایی، بهشتی و باهنر می بایست از این ظرفیت ها به درستی استفاده شود.
به گفته وی؛ نیروهای جوان انقلابی هم باید در برنامه ریزی ها مدنظر قرار داشته باشند.
مدیر روابط عمومی استانداری با تأکید بر ضرورت برگزاری جلسات بصیرتی در دستگاه ها با استفاده از ظرفیت ائمه جماعت و هادیان سیاسی سپاه انصارالرضا(ع) خاطرنشان کرد: یکی از برنامه هایی که به طور ویژه باید در دستور کار ادارات قرار گیرد، برگزاری میز خدمت است.
مقامی ادامه داد: برگزاری میز خدمت در مساجد محلات و اطلاع رسانی این برنامه با استفاده از ابزارهای جدید رسانه ای در راستای پاسخگویی به مطالبات مورد انتظار است.
وی با اشاره به انتظار کارکنان برای ارتباط مستقیم با مدیر از ضرورت برگزاری میز خدمت در محیط اداره و پاسخگویی به درخواست های همکاران گفت و اظهار داشت: با عنایت به اعلام آمادگی بسیج دانشجویی و دانشگاهیان ، برگزاری نشست مدیران با مطالبه گران نیز می تواند در ارائه نقد و پیشنهادها و انعکاس عملکرد دولت مؤثر باشد.
به گفته وی؛ با توجه به سمپاشی ها و گزافه گویی هایی که در راستای تخریب نظام و دولت صورت می گیرد، روستاها هم باید در برنامه ها جایگاه ویژه ای داشته باشند.
مشاور استاندار با ظرفیت خواندن مساجد محلات، گفت: شهرداری باید امسال در بعد اطلاع رسانی دستاوردهای دولت و جهاد تبیین محلات را به طور ویژه ببیند.
مقامی با اشاره به این که در سطح شهر بیرجند ۸۰ مسجد فعال داریم، تصریح نمود: ادارات باید در راستای مسئولیت های اجتماعی خود، مساجد را در بحث برپایی جشن ها و مراسم و نیز فضاسازی همراهی نمایند.
وی بر استفاده از ظرفیت صدا و سیما در انعکاس دستاوردها تأکید کرد و متذکر شد: ها در بحث ارائه رپرتاژ آگهی های خود در این ایام، علاوه بر روزنامه ها، خبرگزاری ها را هم مدنظر داشته باشند.
شایان ذکر است؛ در این جلسه پیشنهاداتی درخصوص هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن های دهه فجر ارائه شد.