راه‌اندازی فروشگاه تولیدات صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در بشرویه

راه‌اندازی فروشگاه تولیدات صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در بشرویه

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بشرویه گفت:   فروشگاه تولیدات و محصولات اعضای صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، تعاونی‌ها و صندوق‌های اعتباری خرد زنان روستایی بشرویه راه‌اندازی شده

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خزاسان جنوبی ، محمد اسماعیلی اول، صبح امروز (۳۰ دی ماه) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه فروشگاه تولیدات و محصولات اعضای صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، تعاونی‌ها و صندوق‌های اعتباری خرد زنان روستایی بشرویه راه‌اندازی شده، اظهارکرد: هدف از راه اندازی و ایجاد این فروشگاه، تجمیع تولیدات و بازاررسانی محصولات و تولیدات داخلی شهرستان بشرویه است.

وی ادامه داد: یکی از دلایل ورود و راه‌اندازی این فروشگاه توسط صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، توجه به منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اقتصادمقاومتی و اشتغال است؛ که با توجه به بازاررسانی محصولات تولیدی اعضا و تولیدکنندگان سطح شهرستان، این فروشگاه کمک موثری به تولیدکنندگان می‌کند.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بشرویه افزود: متاسفانه یکی از مشکلات تولیدکنندگان به ویژه در حوزه صنایع کوچک و تولیدات خانگی، بازار فروش محصولات است که در صورت عدم بازاررسانی محصول موجب توقف فعالیت و یا کاهش تولیدات واحد تولیدی می‌‌شود.

اسماعیلی اول تصریح کرد: این فروشگاه در نظر دارد با استفاده از ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و تجمیع منابع مالی و نیروی انسانی موجب هم افزایی منابع شده و بازار مناسبی را برای تولیدات ایجاد کند.

وی اظهارکرد: یکی از برنامه‌ها و هدف گذاری‌های انجام شده برای توسعه این فروشگاه، ایجاد فروشگاه‌های با فعالیت مشابه در سایر شهرستان‌ها و استان‌های کشور است.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بشرویه گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای توسعه و گسترش این فعالیت به بازار شهرستان‌ها و استان‌های مجاور در زمینه تبادل محصولات انجام شده است.

اسماعیلی اول، ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک شاهد توسعه فعالیت‌های این چنینی در بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای باشیم.

ابوالقاسم شمس، عضو هیئت مدیره شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی نیز در ادامه ضمن ابراز خرسندی از ایجاد و راه‌اندازی این فروشگاه، بازار فروش را از عناصر اصلی فعالیت‌های تولیدی عنوان کرد و گفت: آنچه مهم است بازاررسانی محصولات و معرفی آن به بازارهای ملی و حتی بین‌المللی است.

وی تصریح کرد: برای توفیق بیشتر این خدمات و دستیابی تولیدکنندگان به منافع بیشتر، لازم است بین صندوق‌های حمایت در سطوح مختلف تعاملات و همکاری بیشتری انجام شود و حدود واسطه‌ها نیز مدیریت شود.

شهریار رستمی، مدیر تسهیلات و سرمایه‌گذاری شرکت مادرتخصصی، نیز  در ادامه از تلاش و خدمات مجموعه مدیریتی صندوق حمایت در راستای اجرای برنامه‌های اثربخش در شهرستان بشرویه، قدردانی کرد و گفت: بازار یکی از ضروریات تولید است و باید قبل از تولید به فکر بازار باشیم.

وی ادامه داد: بازار به تولید ارزش افزوده می‌دهد و ما باید در صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی و فعالیت‌های زنان روستایی، بازار محصولات را شناسایی و مدیریت کنیم.

مدیر تسهیلات و سرمایه‌گذاری شرکت مادرتخصصی افزود: قطعا تقویت این فعالیت‌ها در شهرستان موجب افزایش ارزش افزوده و ارتقای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود می‌شود.