راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای صنایع دستی در استان خراسان جنوبی؛

راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای صنایع دستی در استان خراسان جنوبی؛

حسین عباس‌زاده ظهر امروز در جلسه تقدیر از شهرستان‌های برتر دومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی شرق کشور و تجلیل از صنعتگران مشارکت کننده در یازدهمین نمایشگاه قرآن کریم اظهار داشت: دومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی شرق کشور در تاریخ ۱۹ الی ۲۳ آذرماه در محل نمایشگاه بین‌المللی خراسان جنوبی با هدف معرفی، ایجاد فضای تبادل تجربیات بین هنرمندان برپا شد.

وی افزود: در این راستا ۳ شهرستان قاین، خوسف و بشرویه به عنوان شهرستان‌های برتر در این نمایشگاه انتخاب شدند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر ۳ نفر از استان خراسان جنوبی برای حضور در نمایشگاه صنایع دستی مسکو اعلام آمادگی کردند که از این تعداد ۲ نفر از فردوس و یک نفر از شهرستان بیرجند هستند.

عباس‌زاده از اختصاص ۱۰ کیوسک صنایع دستی به خراسان جنوبی خبر داد و تصریح کرد: این کیوسک‌ها کامل و آماده است و در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: کیوسک‌ها در مرحله اول مربوط به مرکز استان است و در پارک توحید و مکان‌هایی که قرار است نمایشگاه دائمی قرار بگیرد گذاشته می‌شود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای صنایع دستی در استان خبر داد و یادآور شد: این فروشگاه‌ها به فروش صنایع‌دستی کمک می‌کند و می‌توان از این طریق صنایع دستی استان را در سایر استان به فروش رساند.

در این جلسه از ۳ شهرستان برتر در دومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی و همچنین ۱۲ صنعتگر مشارکت کننده در یازدهمین نمایشگاه قرآن کریم تجلیل شد.