راه‌اندازی سامانه تدارکات الکترونیک دولت برای جلوگیری از نابسامانی‌های معاملاتی؛ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی :

راه‌اندازی سامانه تدارکات الکترونیک دولت برای جلوگیری از نابسامانی‌های معاملاتی؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، عیسی جعفری عصر امروز در جلسه توجیهی و پاسخگویی به ابهامات سامانه تدارکات الکترونیک دولت(ستاد) اظهار داشت: این سامانه و ثبت‌نام بخش خصوصی و دولتی در آن قانونی بوده که توسط قانون‌گذاران تصویب شده است.

وی با بیان اینکه در مورد سامانه ستاد تاکنون آموزش‌های خوبی داده شده و در این رابطه همکاری خوبی بین سازمان صنعت، معدن و تجارت و دیگر دستگاه‌های اجرایی وجود داشته تا ابهامات آن رفع شود، تصریح کرد: هر چند شاید این سامانه دچار چالش‌ها و نواقصی باشد اما باید اجرایی شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تاکنون ۴۴ درصد از مشمولان طرح سامانه ستاد در استان ثبت‌نام کرده‌اند، یادآور شد: تاکنون معامله‌ای مناسب از طریق این سامانه در استان انجام نگرفته است.

جعفری افزود: مکاتباتی که در حال حاضر از طریق دیوان محاسبات صورت می‌گیرد بیشتر ارشادی است و در آینده مباحث اجرایی را در برمی‌گیرد.

وی به موضوع خزانه‌داری الکترونیک اشاره کرد و گفت: در این زمینه، ۱۰ هزار حساب غیرمجاز در کشور شناسایی و مسدود شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی اضافه کرد: سامانه ستاد برای جلوگیری از نابسامانی‌های معاملاتی مانند طرح جامع مالیاتی شکل گرفته است.

جعفری تصریح کرد: در گذشته سامانه ستاد تأییدیه خزانه وجود نداشت که اکنون این تأییدیه گرفته شده است.

وی با بیان اینکه باید از تولیدات داخلی حمایت شود و تولیدکنندگان داخلی نیز در حد قابل قبول انتظار مشتریان خود را مرتفع سازند، افزود: در زمینه خرید و فروش الکترونیک باید فرهنگ‌سازی بیشتری در جامعه صورت گیرد.