راه‌اندازی ایستگاه سیار صدور کارت ملی در خراسان‌جنوبی

راه‌اندازی ایستگاه سیار صدور کارت ملی در خراسان‌جنوبی

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌جنوبی گفت: در راستای حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع، ایستگاه سیار صدور کارت ملی در مرکز آموزش امام رضا(ع) آجای بیرجند   راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از  ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، مجتبی فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: این ایستگاه سیار برای روستاهای دور افتاده، مراکز نگهداری معلولان و جانبازان و افرادی که قادر به مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت برای دریافت کارت ملی نیستند، راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه اخذ درخواست در ایستگاه سیار کارت ملی هوشمند آغاز شده است، افزود: ایستگاه سیار کارت هوشمند ملی با پیگیری‌های صورت گرفته در استان با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۰میلیون ریال راه‌اندازی شده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌جنوبی بیان کرد: تاکنون این ایستگاه با حضور در روستاهای محروم بخش دستگردان طبس و همچنین توابع شهرستان درمیان از متقاضیان کارت هوشمند ملی به طور آزمایشی اخذ درخواست کرده است.

فاطمی با بیان اینکه مردم استان از مزیت‌های این دستگاه بهره‌مند خواهند شد، تصریح کرد: کارت‌های ملی طرح قدیم صرفا تا پایان سال جاری اعتبار خواهد داشت و هم‌استانی‌ها هرچه سریعتر باید نسبت به ثبت‌نام و تحویل کارت‌های ملی خود اقدام کنند.

وی با اشاره به حساسیت‌های مشاغل نظامی و مشکلات موجود در خصوص عدم ترک پست، یادآور شد: ایستگاه سیار کارت هوشمند ملی به همین دلیل در مرکز آموزش امام رضا(ع) آجای بیرجند راه‌اندازی و مستقر شد تا پرسنل کادر و وظیفه و خانواده‌های آنان بتوانند در اسرع وقت برای دریافت کارت ملی خود اقدام  کنند.