راهیابی ۸ معلم استان به مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبرداد:

راهیابی ۸ معلم استان به مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور

به گزارش خبرنگار خبر شرق ،عباس لامعی صبح امروز در حاشیه برگزاری مرحله استانی دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان استان اظهار کرد: ساری، جاری و پویایی مباحث مربوط به قرآن، عترت و نماز در جریان آموزش یکی از مهم ترین اهداف برگزاری این مسابقات به شمار می رود.

وی با اشاره به شرکت قریب ۳هزار و ۵۰۰ نفر از فرهنگیان ۱۲ شهرستان و منطقه استان در مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات قرآن عترت و نماز، تصریح کرد: تعداد یکصد معلم برگزیده شهرستانی به مرحله استانی در رشته های احکام، قرائت قرآن کریم، حفظ قرآن کریم و نهج البلاغه راه یافتند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، فراگیری و نهادینه کردن مفاهیم والای قرآنی و آموزه های دینی در زندگی فردی و اجتماعی  دانش آموزان و فرهنگیان استان را رویکرد های  مهم آموزش و پرورش استان دانست و افزود: توسعه و تعمیق معارف قرآن, عترت و فرهنگ نماز در مدارس از طریق جذب حداکثری معلمان از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات به شمار می رود.

وی، جهت دهی به فرهنگیان محقق و پژوهشگر در فعالیت های پژوهشی و انتقال علوم حاصل از آن به دانش آموزان در راستای ترویج و تعمیق آموزه های دینی، احکام و دستورات الهی را یکی دیگر از اهداف برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان خراسان جنوبی برشمرد.

گفتنی است مرحله کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور نیمه اور تیرماه سال جاری به میزبانی مشهد مقدس برگزار می شود.