دولت به روستاها توجه ویژه دارد

دولت به روستاها توجه ویژه دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: اولویت دولت تدبیر و امید رسیدگی به روستاها است و شاهد توجه ویژه به این حوزه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران به نقل از ایرنا : ناصر خوش خبر عصر جمعه در آیین اختتامیه نخستین دوره رقابت‌های ورزشی روستاییان و عشایر خراسان جنوبی که با عنوان «جام خوشه چین» گرامیداشت هفته دولت برگزار شد افزود: اگر توسعه هدف ما باشد، باید روی جوانان و توانمندی‌های آنان سرمایه‌گذاری کنیم. 

وی گفت: خوشبختانه در حوزه نشاط اجتماعی و ورزش خراسان جنوبی پیشگام بوده است. 

معاون استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: امروز شاهد اعزام تجهیزات ورزشی در روستاها هستیم و این نشان دهنده توجه دولت به قشر روستایی است. 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی هم گفت: در این مراسم ۲۶ دستگاه خودرو حامل اقلام و تجهیزات ورزشی با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان در روستاهای استان توزیع می‌شود. 

حسن عزیزی افزود: این اقلام بزرگترین کاروان توزیع تجهیزات ورزشی در استان است.

وی اظهار داشت: ۱۰ کاروان دیگر که استاندار خراسان جنوبی در سفر به شمال شهر بیرجند وعده داد بود، برای توزیع به مساجد این منطقه ارسال خواهد شد. 

با توجه به نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان به توسعه ورزش روستایی در مناطق کمتر توسعه یافته اولین دوره رقابت‌های ورزشی روستاییان و عشایر کشور «جام خوشه چین» با هدف ایجاد شور، نشاط و تامین سلامت جسمانی و روانی به عنوان یک برند ملی در دولت تدبیر و امید برگزار شد.

این جام روستامحور شامل سه سطح استانی، منطقه‌ای و ملی است که ۲ سطح آن در حال برگزاری در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان دختر و پسر و در ۶ رشته ورزشی تیمی و انفرادی (رشته‌های سنتی و کلاسیک) است.

مرحله استانی این رقابت‌ها به میزبانی شهرستان‌های خوسف و بیرجند ششم تا هشتم شهریور و با حضور بیش از ۷۰۰ ورزشکار، داور و مربی از ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی برگزار شد.

آیین پایانی مرحله استانی این رقابت‌ها همراه با توزیع تجهیزات خانه‌های ورزش روستایی (کاروان نشاط و امید) امروز – جمعه – همزمان با آخرین روز هفته دولت در سالن ورزشی مخابرات بیرجند برگزار شد.