دوبانده شده میدان امام رضا(ع) تا فرودگاه بیرجند؛

دوبانده شده میدان امام رضا(ع) تا فرودگاه بیرجند؛

هادی سلامی در جلسه هم‌اندیشی و انجام هماهنگی لازم در خصوص تعریض و بازگشایی مسیر جاده اصلی  بیرجند به زاهدان از میدان امام رضا(ع) تا فرودگاه بین‌المللی بیرجند که با حضور مسئولان شورای ترافیک استان خراسان جنوبی برگزار شد اظهار داشت: موقعیت فرودگاه بیرجند به جهت سهولت در دسترسی هم استانی‌ها و مسافرین بسیار با اهمیت است و باید امنیت جاده مذکور و ایمنی راه و مسیر برای تردد شهروندان مهیا شود.

وی افزود: ایمنی پروازهای ورودی و خروجی به فرودگاه جزو اولویت‌های انجام پروژه‌های عمرانی است و باید اینگونه پروژه‌ها طبق استانداردهای جهانی برای حفظ ایمنی پروازها اجرا شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی تصریح کرد: به همین جهت نصب دکل‌های روشنایی جاده یاد شده موانعی است که در این جلسه مطرح و مقرر شد تا ۲ ماه آینده جاده میدان امام رضا(ع) تا فرودگاه بیرجند دو بانده و بهره‌برداری شود.

سلامی گفت: با توجه به انجام پروازهای حج تمتع از فرودگاه بیرجند و همچنین برقراری مجدد پروازهای عتبات و افزایش تردد در دو مسیر دسترسی به فرودگاه، راه‌اندازی جاده یاد شده می‌تواند سهولت دسترسی و همچنین عبور و مرور مسافران و استقبال‌کنندگان را به فرودگاه بیرجند فراهم کند.