دفاع از سلامت مردم، خط قرمز ماست استاندار خراسان جنوبی:

دفاع از سلامت مردم، خط قرمز ماست


🔹استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این که دفاع از سلامت مردم، خط قرمز ماست، تغییر رنگ استان از نارنجی به زرد (به استثناء شهرستان بیرجند ) را مرهون همدلی و همراهی مثال زدنی مردم و ستاد مدیریت بیماری کرونا دانست. 
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، به مبحث مهم عادی انگاری مردم در مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: بزرگترین آسیب به موفقیت بزرگ استان در تغییر رنگ همه شهرستان ها به زرد (بجز بیرجند که همچنان نارنجی است)، عادی انگاری این بیماری از طرف مردم است که می تواند باعث از بین رفتن  تمامی زحمات هفته های اخیر  باشد. 
🔹وی ضمن تقدیر از هم افزایی ایجاد شده در استان در مدیریت بیماری کرونا، از همه تلاش های دستگاه های عضو ستاد،اصناف، بازاریان و همچنین رسانه های مکتوب،خبرگزاری ها، پايگاه های خبری و صدا و سیما در آگاهی رسانی به مردم در این ایام تشکر نمود.
🔹به گفته وی؛ با تلاش های شبانه روزی همه دستگاه های اجرایی مرتبط، در کنار همراهی مثال زدنی مردم، وضعیت ما رو به بهبود گذاشت و امید است با ادامه این جدیت ها، وضعیت بازهم بهتر شود و شاهد شکسته شدن زنجیره کرونا در استان باشیم.
🔹استاندار، دفاع از سلامت مردم را خط قرمز و اولویت برشمرد و گفت: در طول ۸ سال دفاع مقدس، بین اولین و آخرین روز این حماسه جاویدان تفاوتی وجود نداشت، لذا باید در مبارزه با  ویروس منحوس کرونا نیز این چنین عمل نمود.
🔹ملانوری با اشاره به این که هزینه های فراوانی  بر مدافعلان سلامت و عموم مردم وارد شده تا به وضعیت فعلی برسیم، تصریح نمود: عادی انگاری و کوتاهی باعث از بین رفتن همه این موفقیت ها می شود لذا همه دستگاه های اجرایی به ویژه فرمانداران و معاونین استاندار باید در جهت تثبیت و بهبود وضعیت  فعلی تلاش نمایند.
🔹وی به درخواست رسیده به ستاد مبنی بر برگزاری مجمع عمومی اشاره کرد و گفت: برگزاری مجامع عمومی در فضای باز نیز چون ترویج کننده عادی انگاری در  جامعه است، ممنوع می باشد.
🔹استاندار از شرایط تولید و توزیع ماسک در استان گفت و خاطرنشان کرد: از آنجا که سلامت مردم باید محور همه فعالیت ها قرار گیرد لذا اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان موظف است بر  بازار ماسک و نحوه توزیع آن نظارت کافی  داشته و نسبت به جمع آوری ماسک های غیر استاندارد اقدام نماید. 
🔹ملانوری ضمن تقدیر از ورود به موقع کارآفرینان عرصه  تولید ماسک در استان گفت: اولویت ما در توزیع، ماسک های استاندارد تولیدی استان است، که باید به قیمت هزار تومان در داروخانه ها و فروشگا ها عرضه گردد.
🔹وی به دستور رئیس جمهور مبنی بر تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی به حوزه امنیتی، که در بحث سلامت تلاش می کنند اشاره کرد و گفت:فرماندهی انتظامی، نسبت به گرفتن بودجه اختصاص یافته به استان، تلاش نماید.
🔹استاندار با تأکید بر آمار  ۹۵ درصدی استفاده کارکنان ادارات استان از ماسک، اظهار داشت:میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات باید به ۱۰۰ درصد برسد لذا دستگاه های متخلف در این زمینه، در جلسات آتی ستاد معرفی خواهند شد.
🔹ملانوری ادامه داد: میزان رعایت پروتکل ها در اصناف و مراجعین آنها نیز باید صد درصدی شود.
🔹وی گفت: اداره کل صنعت،معدن و تجارت استان باید بر این موضوع  نظارت کند و اصناف نیز از ارائه خدمت به شهروندانی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند، بپرهیزند، در غیر این صورت واحدهای متخلف پلمپ خواهند شد.
🔹استاندار متذکر شد: فرمانداری ها موظفند از طریق شهرداران بر وضعیت آرامستان ها، نظارت مستمر داشته باشند.
🔹ملانوری درپایان از مردم خواست با رعایت فاصله اجتماعی ، استفاده از ماسک و عدم برگزاری دورهمی های خانوادگی باعث بهبود  شرایط موجود گردند و صدا و سیما نیز با ادامه تولیدات برنامه های متعدد و متنوع جهت فرهنگ سازی بیشتر در این مقوله تلاش نماید.