دستگاه آنژِیوگرافی در ماه جاری وارد استان می شود؛

دستگاه آنژِیوگرافی در ماه جاری وارد استان می شود؛

ئیس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از ورود دستگاه آنژیوگرافی در تیرماه امسال به استان خبر داد و گفت: ۶ میلیارد تومان برای این دستگاه هزینه شده است.

امین‌الله گلرو ، با اشاره به تجهیزات بیمارستان رازی اظهار داشت: عمده تجهیزات سرمایه‌ای مورد نیاز این بیمارستان تأمین شده است.

وی از تأمین ۱۰۰ درصدی هتلینگ بیمارستان رازی خبر داد و افزود: تجهیزات اتاق عمل این بیمارستان نیز ۸۰ درصد تأمین شده است و ۲۰ درصد باقیمانده متخصصانی هستند که هنوز به بیمارستان نیامده‌اند.

رئیس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از ورود دستگاه آنژیوگرافی در تیرماه امسال به خراسان جنوبی خبر داد و بیان کرد: حدود ۶ میلیارد تومان برای این دستگاه هزینه شده است.

گلرو از آغاز پروسه نصب دستگاه سی‌تی‌اسکن خبر داد و تصریح کرد: این دستگاه نیز وارد استان شده است و تا یک ماه آینده نصب خواهد شد.

وی با بیان اینکه مابقی تجهیزات برای بیمارستان رازی تکمیل است تصریح کرد: تجهیزات این بیمارستان بسیار پیشرفته و با استاندارد جهانی است.

رئیس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یادآور شد: ان‌شاء‌لله با آمدن دستگاه آنژیوگرافی و انتقال بخش جراحی قلب به بیمارستان رازی بخش ICU که مربوط به سکته‌های حاد مغزی است نیز در بیمارستان رازی راه‌اندازی می‌شود که پس از آن دستگاه دیگری برای بیمارستان رازی مورد نیاز نخواهد بود.

گلرو اظهار داشت: گرچه در طرح تکمیلی و توسعه بیمارستان رازی دستگاه ماموگرافی، mri و دستگاه سی‌تی‌اسکن ۱۳۸ اسلایس نیز در نظر گرفته شده است اما دستگاه‌های اصلی مورد نیاز با ورود دستگاه آنژیوگرافی تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته در بیمارستان رازی حدود ۴۰ میلیارد تومان اعتبار از وزارتخانه تحویل شد افزود: با آمدن دستگاه mri و سی‌تی‌اسکن ۵ میلیارد تومان نیز در طول ۳ ماه اخیر اختصاص داده شده است.