دریا دلی مردم خراسان جنوبی نشانه ارادت به اهل بیت(ع) است داریوش ارجمند:

دریا دلی مردم خراسان جنوبی نشانه ارادت به اهل بیت(ع) است

 بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت: دریا دلی مردم خراسان جنوبی در امور خیر نشات گرفته از دل کویری آنهاست که در عین نداری از جان و مال خود در راه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مایه می گذارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق داریوش ارجمند، روز پنجشنبه در حاشیه همایش نشان محبت که با همکاری ستاد بازسازی عتبات عالیات در بیرجند برگزار شد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مردم خراسان جنوبی در بازسازی عتبات عالیات سنگ تمام گذاشتند به طوری که این اقدامات محبت واقعی این مردم را به اهل بیت بازگو می کند.
بازیگر نقش مالک اشتر ادامه داد: اهل بیت حضرت علی بن ابیطالب (ع) همواره الگوی شیعیان جهان بوده اند و شیعیان پاسخ محبتشان را به خوبی گرفته اند.
وی با اشاره به نهج البلاغه امام علی(ع) گفت: این کتاب یکی از کاملترین کتب اسلامی پس از قرآن کریم است و شیعه واقعی هر آنچه که نیاز دارد را در این کتاب ارزشمند می تواند بیابد.
وی با بیان اینکه نهج البلاغه باید از مهد کودک تا دانشگاه برای آینده سازان این مملکت تدریس شود، افزود: توجه و عمل به نهج البلاغه مسلم راه کمال و سعادت را به انسان ارزانی خواهد داد.
وی اظهار داشت: ردم این استان هم همواره الگوگیری و محبت به اهل بیت (ع) را ثابت کرده اند و در امور خیر ثابت قدم بوده اند به طوری که امروز در بیرجند شهر پدرم احساس غرور و آبرو می کنم.
وی گفت: تمام عزت و آبرویی که امروز ما شیعیان در جهان کسب و به نوعی وهابیت، داعش و سایر معاندان را زمین گیر کردیم از برکت اهل بیت(ع) است و باید بدانیم که تاریخ ۱۰ هزار ساله ایران بیانگر یکتاپرستی مردم این مرز و بوم است و این مردم شایسته ترین مردمی بودند که به اسلام گرویدند.
ارجمند ادامه داد: بعد از اسلام هم یکی از خاص ترین اقدام ها بازسازی عتبات مقدسه است که باز هم مردم ایران بویژه خراسان جنوبی در آن نقش قابل توجهی داشتند.
به گفته این هنرمند، با کمک به بازسازی عتبات عالیات مردم ایران سنگ بنای یک اعتقاد پیشگیرانه را می سازند و این مهم همان روندی است که امروز سدی محکم در برابر معاندان اسلام شده است.
وی از تمام خیران خواست که با قدرت و قوت به راه خود همچون هشت سال دفاع مقدس ادامه دهند تا ادامه مسیر محبت به اهل بیت(ع) به بهترین نحو صورت پذیرد.
همایش نشان محبت همزمان با سالروز تخریب قبور بقیع با حضور داریوش ارجمند و عوامل برنامه کوی محبت در سالن اجلاس پیام نور بیرجند برگزار شد.
منبع : ایرنا