درمیان دومین تولیدکننده گوشت سفید در خراسان جنوبی فرماندار درمیان خبر داد:

درمیان دومین تولیدکننده گوشت سفید در خراسان جنوبی

فرماندار درمیان با بیان اینکه صنعت پرورش طیور از مهمترین صنایع اشتغالزا و تولیدی شهرستان درمیان است گفت: این شهرستان مرزی دومین تولید کننده گوشت سفید در استان خراسان جنوبی است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق ، محمد بشیری‌زاده امروز ۱۳ اردیبهشت جاری در مراسم تودیع و معارفه رئیس شبکه دامپزشکی درمیان گفت: اشتغال بخش قابل توجهی از مردم شهرستان به دامداری و جمعیت عشایری شهرستان درمیان حاکی از نقش موثر و کلیدی فعالیت‌های دامپزشکی در اقتصاد منطقه و معیشت مردم درمیان است .

فرماندار درمیان با بیان اینکه صنعت پرورش طیور شهرستان درمیان از مهمترین صنایع اشتغال‌زا و تولیدی شهرستان است، افزود: شهرستان مرزی درمیان دومین تولیدکننده گوشت سفید در خراسان جنوبی است .

وی افزود: ارائه خدمات بهداشتی به پرورش دهنگان طیور و پیاده‌سازی سیاست‌های کنترل بهداشتی طیور در شهرستان از اولویت‌های کاری دامپزشکی است .

بشیری‌زاده با اشاره به نقش دامداری بر درآمد و اشتغال مردم درمیان افزود: تامین نیازهای واحدهای دامی در راستای حفظ سرمایه دامی، ارتقاء بهداشت جامعه و از همه مهمتر تامین امنیت غذایی مردم مهمترین رسالت دامپزشکی در شهرستان درمیان به شمار می‌رود .

فرماندار درمیان رعایت اصول بهداشتی مهمترین اصل در سلامت عمومی جامعه دانست و افزود: حمایت از تولیدکنندگان از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی است که دامپزشکی در این زمینه نقش بی‌بدیلی در شهرستان درمیان دارد .

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها در حوزه بهداشت مسئولیت دارند،   افزود: فعالیت‌های دامپزشکی در زمینه پیشگیری نقش موثری در ارتقای بهداشت عمومی، سلامت جامعه و کاهش هزینه‌های درمانی دارد .

بشیری‌زاده با اشاره به ضرورت راه‌اندازی کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان درمیان افزود: بهبود امکانات و توسعه زیرساخت‌های دامپزشکی برای مقابله با تهدیدات و بیماری‌های واگیردار دام در شهرستان مرزی درمیان ضرورت دارد.

در این مراسم از زحمات مهدی مدرسی قدردانی و مهدی عارفی‌نیا به عنوان سرپرست شبکه دامپزشکی درمیان معرفی شد .