درآمد ۲.۳ میلیارد دلاری سازندگان بازی کلش در سال ۲۰۱۶/ جای خالی بازیهای ایرانی در گوشی های ایرانی!

درآمد ۲.۳ میلیارد دلاری سازندگان بازی کلش در سال ۲۰۱۶/ جای خالی بازیهای ایرانی در گوشی های ایرانی!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از خبر انلاین کمپانی مذکور با ۲۱۳ عضو برنامه‌نویس و کارمند جزو پرسودترین کمپانی‌های فنلاند محسوب می‌شود که توانست در سال گذشته میلادی تنها ۱ میلیارد دلار از بابت فروش گیم «کلش رویال» به‌دست آورد.
تنها دو بازی در سال ۲۰۱۶ بالای ۱ میلیارد فروختند که یکی کلش رویال بود و دیگر پوکِمون گو و این در حالی است که سوپرسل از سال ۲۰۱۲ با عرضه کلش آو کلنز بر قله فروش ایستاده است.
قرار است کمپانی سوپرسل در سال ۲۰۱۸ جدیدترین گیم خود را ساخته و راهی بازار کند. «جک کنت» تحلیلگر بازار در IHS می‌گوید بازار انفجاری گیم همچنان روبه‌جلوست و سازندگان مدل تجاری freemium را برگزیده‌اند. (فاکتورهای بیسیک گیم رایگان بوده و برای در اختیار گرفتن فیچرهای پیشرفته باید پرداخت توسط کاربر انجام شود)

این در حالی است که شرکت های ایرانی در زمینه فروش و یا ارایه خدمات خود در ایران برای طرفداران با مشکلاتی روبرو هستند که مهم ترین مشکل انها توانایی ارایه و تبلیغ بازی است. در زمانی که بسیاری از رسانه ها خصوصا صدا و سیما با رویکردی که در پیش گرفته اند صرفا به اهداف درآمد زای اقتصادی چشم دوخته اندف راهی برای تبلیغ و معرفی کالای ایرانی وجود ندارد.