درآمد یک معلم در بریتانیا/ دولت: برای جذب معلمان جدید دستمزدها را افزایش می‌دهیم

درآمد یک معلم در بریتانیا/ دولت: برای جذب معلمان جدید دستمزدها را افزایش می‌دهیم

متوسط درآمد یک معلم در کمترین حالت ۷ هزار پوند بیشتر از حداقل متوسط دستمزد سالانه در این کشور است.

براساس طرح جدید دولت بریتانیا حقوق پایه معلمان این کشور بیش از ۶۰۰۰ هزار پوند در سال افزایش خواهد یافت. 

وب‌سایت دولتی “به سمت تدریس” نیز، حداقل حقوق معلمان در انگلیس و ولز -به استثنای لندن-را حدود ۲۳ هزار ۷۲۰ پوند در سال  اعلام کرد. حداقل این حقوق در لندن نیز به ۲۹ هزار ۶۶۴ پوند در سال می‌رسد.

حداقل دستمزد در بریتانیا در سال ۲۰۱۹  مبلغی حدود ۱۶ هزار و ۶۱۲ پوند در یک سال برآورد شده است. در واقع  متوسط درآمد یک معلم در کمترین حالت ۷ هزار پوند بیشتر از حداقل متوسط دستمزد سالانه در این کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایرانبراساس اعلام وزرات آموزش بریتانیا حقوق معلمان در این کشور به بیش از ۳۰ هزار پوند بین سال‌های ۲۳-۲۰۲۲  می‌رسد. این موضوع می‌تواند باعث جذب فارغ‌التحصیلان بیشتر در این حرفه شود

اتحادیه آموزشی بریتانیا اعلام کرد که این طرح برای جذب فارغ‌التحصیلان جدید در این بخش لازم است.

در روز جمعه، بیش از چند میلیون پوند برای ارتقای سیستم آموزشی و مدارس انگلستان -در طول سه سال آینده- اختصاص یافت. در این میان “ساجد جاوید” وزیر خزانه‌داری بریتانیا نیز اعلام کرد علاوه بر هزینه‌های مرسوم، مبلغی حدود  400 میلیون پوند را صرف آموزش نیروهای بین ۱۶ تا ۱۹ سال برای پرورش و جذب معلمان جدید خواهد کرد.

بریتانیا قصد دارد نسل جدیدی از معلمان را جذب کند

درآمد یک معلم در بریتانیا/ دولت: برای جذب معلمان جدید دستمزدها را افزایش می‌دهیم

“مری بوستد” دبیر کل اتحادیه آموزش ملی، در این باره گفت: افزایش حقوق معلمان برای جذب افراد جدید در این حرفه اقدامی “کاملا اساسی و لازم” است.

او افزود: برنامه تعلیم معلم در ۶ سال گذشته فراموش شده بود و اینک در اولویت‌های اول قرار دارد. او افزود دولت باید از ترفندهای ویژه و جذاب‌تری در آموزش معلمان بهره ببرد.

بوستد در این باره گفت: بیش از نیمی از معلمان با تجربه بریتانیا در ۱۰ سال اول کار خود فعالیت حرفه‌ای را ترک کرده و در طرح جدید راه‌کاری برای حفظ معلمان با تجربه کنونی در نظر گرفته نشده است.

وزارت آموزش بریتانیا اعلام کرد: نخست‌وزیر عملیاتی شدن این طرح را تضمین کرده و در این شرایط حقوق پایه همه معلمان بریتانیا افزایش خواهد یافت.

گوین ویلیامسون وزیر آموزش و پرورش بریتانیا نیز مقدمات برنامه بررسی افزایش حقوق معلمان را آغاز کرده و خواستار بررسی نظرات و پیش‌بینی‌های اعضای این حرفه است.

وی در این باره گفت: قصد داریم استعدادها را در این حرفه جذب کنیم و با بزرگترین موسسات در جذب استعداد رقابت کنیم.