دانش آموز نهبندانی در ردیف ۱۰ مخترع برتر ایران

دانش آموز نهبندانی در ردیف ۱۰ مخترع برتر ایران

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: «علیرضا کوهی نژاد» دانش آموز دوره دبیرستان شهرستان نهبندان در ردیف ۱۰ مخترع برتر ایران قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان، عباس لامعی با اعلام این خبر اظهار کرد: دومین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با شرکت یک هزار مخترع از ۲۵ استان کشور، به میزبانی پردیس دانشگاه تهران برگزار شد.

وی بیان کرد: علیرضا کوهی نژاد، دانش آموز دبیرستان نمونه دکتر جوادی نهبندان با شرکت در دومین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا در ردیف ۱۰ مخترع برتر ایران و مورد تقدیرفدراسیون جهانی مخترعین قرار گرفت .

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: این جشنواره باهدف ترویج روحیه و فرهنگ پژوهش در دانش آموزان، آشناسازی دانش آموزان با فضای کسب و کار و روش های کاربردی ساختن علوم مختلف،ارتقاء سواد اقتصادی در دانش آموزان و آشنا ساختن آنها با اقتصاد دانش بنیان، ارتقا علمی دانش آموزان در مدارس سراسر کشور به عنوان نیروهای بالقوه علمی و مهارت افزایی و توانمندسازی دانش آموزان در زمینه تحقیق و پژوهش برگزار شده بود که دانش آموز نهبندانی موفق به کسب دیپلم افتخار فدارسیون جهانی مخترعین شد .