دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۱۴۰ میلیارد تومان از بیمه‌ها طلبکار است! معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۱۴۰ میلیارد تومان از بیمه‌ها طلبکار است!

محمد دهقانی در نشست خبری اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۱۴۰ میلیارد تومان از بیمه‌ها مطالبات دارد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه هیچ بیمارستانی در خراسان جنوبی غیر استاندارد نبوده است افزود: سال گذشته بیش از ۴۵۰ بازدید از مراکز مختلف توسط کارشناسان صورت گرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این نشست اظهار داشت: تاکنون ۳۹۹ هزار و ۳۴۹ نفر حداقل یک بار به سیستم الکترونیکی سلامت مراجعه کرده و بیش از ۶ میلیون خدمت ارائه شده است.

کامبیز مهدی‌زاده افزود: از ابتدای سال ۶ هزار و ۲۰۰ مورد از مادران باردار حمایت شده و ۱۲هزار و ۵۱۲ مورد بازدید از مراکز توزیع مواد غذایی انجام شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته برای اجرای ۱۰۱ پروژه بهداشتی با همکاری وزارتخانه به تفاهم رسیده‌ایم اظهار داشت: اجرای این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۵۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آغاز شده است که بخشی از این پروژه‌ها تا سه ماه نخست سال آینده به اتمام می‌رسد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: سال گذشته یک‌میلیارد و ۸۸‌میلیون‌تومان برای تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های جدید در خراسان جنوبی هزینه شده است.

مهدی‌زاده با اشاره به اینکه در این مدت ۶ مرکز جامع خدمات شهری و روستایی در استان راه‌اندازی شده است اظهار داشت: در خراسان جنوبی ۵٫۷ دهم درصد مردم سیگار می‌کشند و ۸۸ درصد تغذیه ناسالم دارند.

وی اظهار داشت: ۳۱ درصد مردم خراسان جنوبی دچار کم‌تحرکی و ۴۸٫۸ درصد دچار چاقی هستند، ۲۵٫۵ درصد مردم دارای فشار خون بالا، ۷ درصد قند خون، ۴۲٫۷ درصد کلسترول بالا هستند و به عبارتی مردمی در معرض خطر هستند.