دادستان تهران: سه نفر از متهمان اهانت به رئیس جمهوری معرفی شدند/کیفر خواست یاشار سلطانی صادر شد؛

دادستان تهران: سه نفر از متهمان اهانت به رئیس جمهوری معرفی شدند/کیفر خواست یاشار سلطانی صادر شد؛

در راهپیمایی روز جهانی قدس، عده ای اندک در مسیر راهپیمایی به رییس جمهوری اهانت کردند که این اتفاق مورد انتقاد بسیاری از مسوولان، گروه های سیاسی و مردمی قرار گرفته است.
عباس جعفری دولت آبادی روز یکشنبه در حاشیه همایش سراسری قوه قضاییه در محل اجلاس سران درجمع خبرنگاران افزود: گزارش های وزارت اطلاعات به یکی از شعبات بازپرسی ارجاع خواهد شد.
دادستان تهران با بیان اینکه وانمود شده است تحقیقات انجام شده در این زمینه بدون حکم بود، اظهار کرد: این تحقیقات با حکم قضایی در دادسراها انجام شده و باید به این نکته قانونی توجه داشته باشیم که اگر فردی در ساعاتی به مرکزی هدایت شد بدون مجوز نبوده است و رسانه ها نباید به نفع فرد و یا جناجی خاص فضا سازی کنند. 
وی از رسانه ها خواست تا اجازه دهند پرونده مسیر خود را طی کند و دادستانی با دقت و صحت به این پرونده رسیدگی کند. 
جعفری دولت آبادی هرگونه فضا سازی در این قضیه را مخدوش دانست و گفت: دادستانی با یک تحقیق جامع و کامل و بدون تضییع حقوق متهم پرونده را رسیدگی می کند و الزاما به گزارش دستگاه ها استناد نمی کنند بلکه بدون هیجان تحقیقات کامل انجام می شود.
وی در عین حال خاطرنشان کرد با برخورد این پرونده این گونه وانمود نشود که حق انتقاد برای کسی وجود ندارد.
دادستان تهران درباره آخرین وضعیت پرونده یاشار سلطانی اعلام کرد محاکمه این فرد انجام می شود اما تاریخ رسمی اعلام نشده و در عین حال کیفر خواست او صادر شده است.
دولت آبادی همچنین درباره رسیدگی به برخی عناصر اصلی داعش در دادستانی تهران، گفت: این تصمیم کلی است و متهمانی که درجه اتهاماتشان بالاست در تهران به پرونده آنان رسیدگی می شود.
وی اظهار کرد پرونده ای در این رابطه تاکنون به تهران ارسال نشده و هنوز پرونده مشخص نیست.