خیرین برای کمک به توانمندسازی معلولان شهرستان درمیان جذب شوند فرماندار درمیان:

خیرین برای کمک به توانمندسازی معلولان شهرستان درمیان جذب شوند

فرماندار درمیان گفت: یارانه دریافتی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تقریبا چهار برابر شده اما برای بهترشدن اوضاع باید از خیرین نیز در این زمینه کمک گرفت.

به گزارش خبر شرق به نقل ازخبرگزاری تسنیم از درمیان، محمد بشیری‌زاده عصر امروز در دیدار با کارکنان  و جمعی از جامعه هدف بهزیستی شهرستان درمیان ضمن تقدیر از زحمات بی‌شائبه آنها و تبریک هفته بهزیستی اظهار داشت: خدمت در این نهاد منشأ خیر و برکت دنیوی و اجر اخروی است.

وی با بیان اینکه جامعه هدف بهزیستی نیازمندان واقعی جامعه هستند خاطرنشان کرد: خدمت به معلولان و نیازمندان جامعه عبادت ارزشمندی است که در این راستا باید بهزیستی خدمات توانبخشی به معلولان را تقویت کند.

فرماندار درمیان با اشاره به وظایف و مسئولیت‌های خطیر سازمان بهزیستی یادآور شد: وظایف زیادی بر عهده این سازمان نهاده شده تاضمن اتخاذ تدابیر و ارائه خدمات حمایتی با حفظ ارزش‌ها  و کرامت والای انسانی برای گسترش خدمات توانبخشی، حمایتی، بازپروری و پیشگیری از معلولیت‌ها وآسیب‌های اجتماعی و کمک به تامین حداقل نیازهای اساسی گروه‌های کم درآمد اقدام شود.

امام جمعه اهل سنت اسدیه نیز در این دیدار اظهار داشت: انسان‌ها در دنیا در حال آزمایش هستند و خداوند انسان‌ها را یکسان نیافریده و همه چیز را به یک نفر عطا نکرده است بنابراین همه نیازمند دیگری هستیم.

مولوی سیداحمد عبداللهی افزود: کامل و بی‌عیب واقعی خداوند است و امتحان الهی است که اگر بنده‌ای از بندگانش مشکل جسمی، حرکتی و روحی داشته باشد ما در قبال او چه رفتاری خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی نهادهای حمایتی فعال هستند و به مشکلات مردم رسیدگی می‌کنند و ما باید قدردان این نظام و انقلاب باشیم.

سرپرست اداره بهزیستی درمیان نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات بهزیستی شهرستان درمیان ارائه کرد و افزود: تعداد کل معلولان تحت حمایت بهزیستی شهرستان ۸۵۰ نفر است که از این تعداد ۱۹۷ پرونده شهری و ۶۵۳ پرونده روستایی است.

علیرضا قربانزاده خاطرنشان کرد: در حوزه مسکن معلولان ۳۱ واحد آماده تحویل داریم که برای هر واحد ۱۸ میلیون تومان کمک از سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن تهیه شده و همچنین برای تک معلولان ۱۳ واحد سهمیه شهرستان بوده که ۱۲ واحد در مرحله سفت کاری است.

وی مشاوره ژنتیک ۱۵۰ زوج، مشاوره خانواده و تحصیلی ۲۴۰ نفر، غربالگری بینایی ۳ هزار و ۳۰۰ نفر، آگاه‌سازی و پیشگیری از معلولیت ۳ هزار و ۵۰۰ نفر، تشکیل پرونده اعتیاد برای ۴۵۰ نفر و معرفی ۸ نفر از افراد بهبود یافته به بانک برای تسهیلات اشتغالزایی را از دیگر اقدامات بهزیستی شهرستان درمیان عنوان کرد.