خیران مدرسه‌ساز در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کنند رییس شورای اسلامی خراسان‌جنوبی:

خیران مدرسه‌ساز در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کنند

رییس شورای اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: خیران و نیک‌اندیشان علاوه بر احداث و تجهیز مدارس نیاز است برای حل مشکلات جوانان و نوجوانان، در تمام حوزه‌ها از جمله سلامت، ورزش، ایجاد اشتغال و کاهش آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کنند‌.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق ،محمد رضا قرایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، با تاکید بر اینکه حضور مردم و خیران در تمام عرصه‌ها در کنار دولتمردان اتفاق خوبی را در کشور رقم زده است، اظهار کرد: دولت به تنهایی قادر به رفع نیازهای حوزه آموزش با این مشکلات و تزریق اعتبارات قطره چکانی نیست.

وی بر اهمیت برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز و مشارکت آنان در توسعه تعلیم و تربیت در کشور تاکید کرد و افزود: آموزش و پرورش زیربنای هر نوع توسعه اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در جامعه است که باید به این امر بیشتر توجه شود.

رییس شورای اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه اسلام برای تعلیم و تربیت اهمیت خاصی قائل است، تصریح کرد: در محيط آموزش و پرورش بايد كارى انجام شود كه حتى يك استعداد، از ميان اين ميليون‌ها نوجوان و جوان ايرانى هدر نرود و تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای کسب دانش و علم‌آموزی فرزندان این مرز و بوم به همت خیران و دولت فراهم باشد.

قرایی با بیان اینکه آحاد مردم جامعه باید نسبت به آینده کشور و توسعه علمی آن احساس مسئولیت کنند، اظهار کرد: ظرفیت و پتانسیل خیران مدرسه ساز ستودنی است و خداوند اجر آنان را خواهند داد و مردم نیز قدردان این خیران هستند که با اموال خود در جامعه انفاق می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: خیران و نیک‌اندیشان علاوه بر احداث و تجهیز مدارس نیاز است در تمام حوزه‌ها از جمله سلامت، ورزش، ایجاد اشتغال و کاهش آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کنند تا مشکلات جوانان و نوجوانان استان حل شود.


انتهای پیام