خون بیگناهان، دستاویز مطامع جناحی دلواپسان؛ مواضع وقیحانه برخی اصولگرایان:

خون بیگناهان، دستاویز مطامع جناحی دلواپسان؛

صبح روز چهارشنبه، تهران شاهد دو حادثه تروریستی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و حرم بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بود که متاسفانه تاکنون شهادت ۱۲ نفر و مجروح شدن بیش از ۴۰ نفر تائید شده است
با هوشیاری ماموران حرم مطهرحضرت امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. از چهار مهاجم به مجلس یک تروریست خود را منفجر کرد و ۳ تن دیگر توسط نیروهای امنیتی و حفاظتی به هلاکت رسیدند.
حملات تروریستی در ایران که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را به عهده گرفته است، واکنش های زیادی در پی داشته است. بسیاری از مقامات و مجامع بین المللی این حملات را محکوم و با ملت ایران ابراز همدردی کرده اند. اما تاسف بارترین واکنش ها از سوی عده معدودی از کاسبان سیاسی آن هم نه در خارج از کشور و بلکه از مدعیان انقلابی گری در داخل بروز کرد. عده ای که که تا دیروز از کاسبان تحریم بودند و از آن طرفی نبستند اینک به جای همدردی به قربانیان حادثه و حفظ اتحاد ملت در پارادایم فکری دشمن بازی کرده و سعی دارند از تروریسم داعشی نیز کاسبی کرده و از آب آن برای خود کره بگیرند.
در چنین شرایطی علاوه بر داغ شدن بازار شایعات در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، برخی رفتارها از سوی عده‌ای که خود را حامی و یا منتسب به برخی جریان‌های سیاسی می‌دانند، بسیار تعجب‌برانگیز و رقت آور است، به طوریکه تلاش می‌کنند از وقوع چنین حادثه دردناکی بهره‌برداری سیاسی کنند و یا با توسل به آن نسبت به تخریب رقیب بپردازند.
تاسف بار تر و فاجعه بارتر که برخی از سیاسیون با سابقه که حتی سابقه نمایندگی مجلس را نیز یدک می کشند، در بین آنان حضور دارند. نمایندگانی که تا دیروز از هر دستاویزی برای حمله به دولت استفاده می کردند، امروز در صف کاسبان ترور داعش قرار گرفته و دولت را در این جریان مقصر شماره یک می دانند.
پس از حادثه تروریستی امروز تهران که منجر به از دست رفتن جان ۱۲ تن از هموطنان بی گناه مان شد و البته به زخمی شدن شمار دیگری از هم میهنان ‌مان انجامید، برخی نمایندگان سابق مجلس که اکنون در خانه ملت جایگاهی ندارند، همچون احمد توکلی و الیاس نادران، برای تخریب رقیب سیاسی خود دست به قلم شدند و در فضای مجازی اقدام به استهزا و یا خرده‌گیری از سخنان و اقدامات رقیب پرداختند که در چنین شرایطی در پیش گرفتن این رویکرد باعث شرمساری، خجالت و البته تاسف است.
چگونه است در همه این سال ها که حملات داعش دفع می گردید و توطئه های آنان خنثی می شد، همین دلواپسان آن را به چماقی تبدیل کرده و بر سر دولت می زدند که ملت ایران امنیت را فلان نهاد نظامی و با فلان شخص سیاسی و یا امنیتی است، اما با بروز ناامنی در کشور به یکباره دولت مقصر می شود. بهتر است آقایان یکبار دیگر گفته های چندساله خود در باب امنیت را مرور کنند تا با تناقض فاحش با رفتار امروز خود پی ببرند. البته که دلواپسان، تخریب کنندگان و تفرقه افکنان در جامعه ایرانی همواره یا حافظه ضعیفی دارند یا ترجیح می دهند سر خود را همچون کبک در برف فرو کرده و واقعیت ها را نببیند. آقایانی که همواره شعور مردم را به تمسخر می گیرند، بدانند که مردم پله ها از آن ها جلوتر هستند و آنچه آن ها در آینه نمی بینند در خشت خام دیده اند و بدان بصیرت نیز پیدا کرده اند. نتیجه آن که در انتخابات های سال های اخیر با انواع حربه ها و تخریب ها نتوانسته اند سهم اندکی از آرای مردمی را به دست اورند و مدام برای تسکین شکست های خود خیالبافی کرده اند.
یاللعجب مگر یک شخص می تواند آنقدر بی منطق باشد و از هر دستاویزی برای تخریب دولت استفاده کند، آن هم کسانی که سابقه نمایندگی مجلس داشته  و حتی داعیه ریاست جمهوری نیز دارند. مگر می توان از میان خون غلتیدن ایرانیان بی گناه خشنود شد و از آن برای بهره برداری سیاسی و مطامع جناحی خود استفاده کرد. البته دلواپسان در سال های اخیر نشان دادند می توان هر چیز بی ربطی را به موضوع بی ربط دیگری ربط داد و از آن برای برای تخریب دولت استفاده کرد. اما ارائه چنین تحلیل های تفرقه افکنانه و رقت آور و تا این حد بی منطق سخن راندن حتی از دلواپسان که به اظهارات این چنینی آن ها عادت کرده ایم، نیز شگفتی می آفریند. خاصه آنکه برخی از آن ها سال هاست ادعای سیاستمداری دارند و در همه موضوعات جامعه از سیاسی گرفته تا اقتصادی و فرهنگی اظهارنظر می کنند.
در شرایطی که گروه تروریستی داعش، پس از سال ها تلاش مذبوحانه اولین اقدام تروریستی خود را در تهران انجام داده و سعی دارد آن را موفق جلوه دهد، اظهارات این مدعیان سیاستمداری، آیا چیزی غیر از آب به آسیاب دشمنان کوردل است؟ بهتر است آقایان کمی به خود بیایند و خود ده ها ایرانی را قربانی اهداف زودگذر سیاسی خود کنند. آقایان بدانند که رفتار تمام تفرقه افکنان و تخریب کنندگان را در چنین شرایطی زیر ذره بین قرار می دهند و همانطور که پیش از آن نشان داده اند، به موقع جواب این افکار انحرافی را خواهند داد.