خوسف دانش‌آموز بی‌سواد در مقطع ابتدایی ندارد مدیر آموزش و پرورش خوسف:

خوسف دانش‌آموز بی‌سواد در مقطع ابتدایی ندارد

مدیر آموزش وپرورش ‌خوسف با بیان اینکه ‌در حال حاضر کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی در این شهرستان وجود ندارد، گفت: با اجرای طرح انسداد مبادی بیسوادی در حال حاضر هیچ دانش‌آموز بیسواد در مقطع ابتدایی شهرستان وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از  خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد دانایی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال در شهرستان خوسف هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز را برگزار کردیم.

وی افزود: مبلغ تعهد شده در هفدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز در شهرستان خوسف ۵۲۰ میلیون تومان بود که از این مبلغ ۲ پروژه شامل یک سالن نمازخانه به متراژ ۱۵۵ مترمربع و یک دبستان ۶ کلاسه برکت در قسمت جدید شهرستان با ۴۵۰ میلیون تومان ساخته می شود.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان خوسف گفت: ۴ هزار و ۲۵۰ نفر جمعیت دانش آموز این شهرستان در قالب ۱۱۳ آموزشگاه  تحصیل می کنند.

دانایی با بیان اینکه کمبود آموزشگاه در خوسف نداریم، افزود: در طرح انسداد مبادی بیسوادی هیچ دانش آموز بیسواد در مقطع ابتدایی در این شهرستان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در شهرستان خوسف کمبود معلم نداریم گفت: به دلیل کمبود دانش آموز سال تحصیلی گذشته دو آموزشگاه در شهرستان خوسف تعطیل شده است .

دانایی از وجود مدارس مازاد در برخی روستاهای خوسف به دلیل کمی جمعیت دانش آموز خبر داد و گفت: ۱۰ آموزشگاه در روستاهای این شهرستان محوطه و حصار ندارند.

بخشدار جلگه ماژان نیز اظهار داشت:دق اکبرآباد یکی از پتانسیل کویر در شهرستان خوسف است که طول آن ۲۵ و عرض آن ۶ کیلومتر است ظرفیت خوبی برای کویرنوردی است.

خزایی با بیان اینکه نخستین تور گردشگری پاییز امسال برای کویرنوردی در دق اکبرآباد پیش بینی شده است، افزود:جلگه ماژان با توجه به وسعت زیادی روستاها نیازمند توجه ویژه است.

وی با بیان اینکه جایگاه سوخت وپمپ بنزین درجگه ماژان احداث شده است، اظهار داشت:دستگاه‌های خودپرداز به زودی دراین منطقه نصب می‌شود.

انتهای پیام/