خوسف به عنوان نخستین شهر در استفاده از پارچه سنتی ثبت جهانی می‌شود؛

خوسف به عنوان نخستین شهر در استفاده از پارچه سنتی ثبت جهانی می‌شود؛

فرماندار شهرستان خوسف با بیان اینکه اقدامات خوبی در بخش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در چدن و شمش انجام شده است گفت: پیگیر هستیم تا شهرستان خوسف به عنوان نخستین شهر جهان در استفاده از صنایع دستی و پارچه سنتی (تون بافی) ثبت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد شفیعی  در شورای اداری شهرستان خوسف با ارائه گزارشی از کمبود اعتبار شهرستان انتقاد کرد و اظهار داشت: اعتبارات شهرستان ۲۶ میلیارد تومان است که با توجه به وضعیت اعتباری پیش‌بینی می‌شود بیش از ده میلیارد تومان تخصیص نداشته باشیم.

وی با انتقاد از کمبود نیرو و تکمیل نشدن چارت سازمانی برخی ادارات افزود: بعضی ادارات و نمایندگی‌های شهرستان با یک نیرو اداره می‌شود و باید جوابگوی ارباب رجوع باشد که نیاز است مسئولان استان در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند.

فرماندار شهرستان خوسف با اعلام اینکه شهرستان خوسف در زمینه جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی پیشرو است گفت: اقدمات خوبی در جذب سرمایه گذاران بومی و خارجی در بخش معادن، کارخانه‌های شمش چدن و فولاد، الیاف صنعتی، فرآوری کشاورزی، کارخانه شیر، برق خورشیدی، کشتارگاه و غیره  انجام شده و با پیگیری‌های زیاد اعتبار ۲۱۰ میلیون تومانی اشتغال شهرستان را  افزایش داده‌ایم.

شفیعی با اعلام اینکه پیگیر ثبت شهرستان خوسف به عنوان نخستین شهر جهان در استفاده از صنایع دستی و پارچه بافی سنتی (تون) هستیم افزود: این موضوع در دستور کار است و در این راستا کارگاه و نمایشگاه میراث فرهنگی نیز آماده شده تا در معرفی بیشتر این صنعت تلاش شود.

وی از مدیران شهرستان خواست تا در مدت ۱۰ روز سه طرح اقتصاد مقاومتی را به فرمانداری اعلام کنند تا به استانداری اعلام شود.

همایش گل نرگس و پنبه مله، بیمه دهیاران، انتقال پساب فاضلاب بیرجند از محمدیه به خوسف، ارتقای درجه دهیاری‌ها، پیگیری حوزه راه‌ها، برق، گاز  کشاورزی و غیره از دیگر مواردی بود که فرماندار خوسف در شورای اداری یادآور شد.