خط اعتباری ۴۰ میلیارد تومانی برای زعفران خراسان جنوبی و رضوی

خط اعتباری ۴۰ میلیارد تومانی برای زعفران خراسان جنوبی و رضوی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: برای محصول زعفران استان های خراسان‌جنوبی و خراسان‌رضوی امسال خط اعتباری ۴۰ میلیارد تومانی دیده شده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی  ، هاشم ولی‌پورمطلق شب گذشته ۱۵ آبان جاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تسهیلات تلفیقی ۴۰۰ میلیارد تومانی زرشک و زعفران به بهره ۱۴.۵ درصد در کشور در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه برای محصول زعفران استان‌های خراسان‌جنوبی و خراسان‌رضوی نیز خط اعتباری ۴۰ میلیارد تومانی دیده شده است، افزود: همچنین تسهیلات ارزی با نرخ سود چهار درصد فرصت بسیار خوبی برای تولیدکنندگان و صنایعی است که به دنبال توسعه و بروز کردن صنایع خود هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه مقرر شده برای محصول پسته نیز یک هزار میلیارد تومان تسهیلات در کشور دیده شود، گفت: باید در بازاریابی و معرفی استان کمک‌های زاید صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹ کارخانه فرآوری زرشک در استان فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: همچنین ۱۴ کارخانه فرآوری زعفران در استان مشغول به فعالیت هستند.

ولی پورمطلق با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که کمک‌های فنی و اعتباری ۵۰ میلیارد تومانی را حتی اگر از اسناد خزانه باشد جذب کنیم، اظهار کرد: باید در راستای توسعه شهرک‌ها نیز گام‌های خوبی برداشته شود.

وی با بیان اینکه فرآیند واگذاری زمین در خارج از شهرک‌ها قوانین سختی را دارد، گفت: در خصوص واگذاری زمین به صنایع تبدیلی استان در شهرک‌ها نهایت حمایت را از تولیدکنندگان خواهیم کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزی استان در راستای پروژه‌های پژوهشی که برای محصولات مزیت‌دار استان عملیات کاربردی را تعریف کند ۵۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه‌های آن را به صورت بلاعوض تامین خواهد کرد.