خرید تضمینی بیش از ۲۱ هزار تن گندم در خراسان‌جنوبی طی امسال رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی خبر داد:

خرید تضمینی بیش از ۲۱ هزار تن گندم در خراسان‌جنوبی طی امسال

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به پیش بینی خرید تضمینی بیش از ۲۱ هزار تن گندم در سال جاری از کشاورزان استان، گفت: زمان خرید گندم تضمینی از یکم فروردین ماه آغاز شده و تا ۳۰ آذرماه امسال ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق ، هاشم ولی پور مطلق  گفت: امسال ۲۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت محصول گندم است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش دارد.

وی با اشاره به روند افزایشی میزان خرید نسبت به سال گذشته، افزود: در محصولاتی که امکان خرید توافقی توسط تشکل‌های بخش کشاورزی وجود داشته باشد، با تزریق نقدینگی به آن واگذار می‌کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهارکرد: شهرستان قائن بیشترین سطح زیرکشت محصول گندم را امسال دارد.

ولی پور مطلق از پیش بینی ۲۲ مرکز خرید گندم در سطح استان خبر داد و گفت: امسال ۱۲ هزار و ۱۰۰ تن کود بین کشاورزان توزیع شده است.

وی تصریح کرد: در مورد محصول گندم به دنبال خرید حداکثری هستیم در حالی که برای محصولات مانند پنبه بیشتر برای خرید نگاه حمایتی داریم.  

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی به وجود ۹ هزار و ۱۱۶ نفر بهره‌بردار گندم در استان اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود در سال جاری ۶۵ هزار تن گندم در استان تولید شود.

ولی‌پورمطلق با اشاره به پیش بینی خرید تضمینی بیش از ۲۱ هزار تن گندم در سال جاری از کشاورزان استان، افزود: زمان خرید گندم تضمینی از یکم فروردین ماه آغاز شده و تا ۳۰ آذرماه امسال ادامه خواهد داشت و همچنین خرید گندم براساس ثبت اطلاعات پهنه‌ها انجام می شود.

وی یادآورشد: حدود ۷۰۰ تن بذور اصلاح شده گندم در اختیار کشاورزان قرار گرفته است و امسال اقدامات خوبی در خصوص مراکز خرید گندم   و تجهیز آن انجام شده است.

انتهای پیام