خریداری تضمینی ۱۹ هزار تن گندم کشاورزان استان در سال جاری؛

خریداری تضمینی ۱۹ هزار تن گندم کشاورزان استان در سال جاری؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، مهدی عصمتی‌پور روز گذشته  در بازدید از مراکز خرید گندم تضمینی در خراسان جنوبی اظهار داشت: از ابتدای فصل خرید گندم به صورت تضمینی تاکنون ۱۹ هزار و ۱۰۰ تن از کشاورزان استان خریداری شده است و خرید تضمینی گندم تا پایان مهر تمدید شده و کشاورزان می توانند گندم مازاد بر نیاز خود را به مراکز خرید تعاون روستایی تحویل دهند.

وی افزود: تاکنون ۱۸ میلیارد و ۸۸۲ میلیون تومان از مطالبات گندمکاران خراسان جنوبی بابت خرید گندم به حساب کشاورزان خراسان جنوبی واریز شده است و  ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از مطالبات گندمکاران باقیمانده که به زودی پرداخت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در زمینه پرداختی هزینه گندم تضمینی واریزی‌ها بسیار خوب بوده و تاکنون در این زمینه مشکل چندانی نداشته‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه کشاورزان نگران پرداخت مطالبات خود نباشند افزود: مطالبات کشاورزان براساس تاریخ تحویل به مراکز و ثبت در سامانه بانک کشاورزی پرداخت می‌شود.

عصمتی‌پور با بیان اینکه امسال به دلیل گرمازدگی کاهش تولید محصول گندم را در کشور و به تبع در استان خراسان جنوبی شاهد بودیم افزود: قیمت خرید گندم به صورت تضمینی هزار و ۳۰۰ تومان است اما با توجه به خشکسالی و کم آبی کیفیت گندم امسال مطلوب بوده است.