خریداری بیش از ۱۶ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان؛ مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی:

خریداری بیش از ۱۶ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان؛

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه تولیدات امسال از نظر تولید ۶ درصد و از نظر ارزش ریالی ۱۲ درصد رشد داشته است گفت: در سال زراعی ۹۶ میزان ۱۶ هزار و ۱۲ تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خراسان جنوبی توسط تعاون روستایی خریداری شد.

به گزرش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، غلامرضا قربانی با اعلام این خبر افزود: در سال زراعی ۹۶ میزان ۱۶ هزار و ۱۲ تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان و بهره‌برداران در خراسان جنوبی خریداری شد.

وی با بیان اینکه گندم تضمینی توسط ۲۲ مرکز با قیمت هزار و ۳۰۰ تومان خریداری شده است افزود: در سال زراعی ۹۶ میزان ۷ه زار و ۲۰۰ تن جو نیز از بهره‌برداران در خراسان جنوبی توسط ۶ مرکز خریداری شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت: در این مدت ۱۲۴ تن کلزا نیز به صورت تضمینی از بهره‌برداران شهرستان‌های طبس، بشرویه، نهبندان و سربیشه توسط ۳ مرکز خریداری شده است.

قربانی با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی با دارا بودن ۷ شرکت سهامی زراعی بیشترین شرکت سهامی زراعی در کشور را از نظر تعداد دارد افزود: از ابتدای سال تاکنون ۲۰۶ هزار و ۳۶۶ تن محصولات باغی و زراعی توسط شرکت‌های سهامی زراعی تعاونی‌های تولید در خراسان جنوبی تولید و برداشت شده است.

وی با بیان اینکه تولیدات امسال در مدت ۶ ماهه نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تولید ۶ درصد و از نظر ارزش ریالی ۱۲ درصد رشد دارد اظهار داشت: در این مدت ۵۷ هزار و ۹۲۵ تن انواع محصولات به صورت توافقی در خراسان جنوبی توسط تشکل‌های شبکه تعاون روستایی خریداری شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت: در استان خراسان جنوبی ۲۰۰ تعاونی وجود دارد و شرکت‌های تعاونی تولید روستایی در امر تولید و خرید تضمینی محصولات کشاورزی نقش انکار ناپذیری ایفا می‌کنند.