خروج واحد تولیدی بدهکار از تملک بانک برای برگشت به چرخه تولید با پیگیری سازمان صنعت و معدن خرسان‌جنوبی انجام شد؛

خروج واحد تولیدی بدهکار از تملک بانک برای برگشت به چرخه تولید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: در راستای احیای واحدهای تولیدی که به تملک بانک‌ها درآمده‌اند، با پیگیری‌های انجام شده، واحد تولیدی بدهکار از تملک بانک برای برگشت به چرخه تولید خارج شد .

به گزارش پایگاه خبری نحلیلی خبرشرق به نقل ازایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، داود شهرکی صبح امروز (۱۶ مرداد ماه) در جمع خبرنگاران گفت: در راستای احیای واحدهای تولیدی که به تملک بانک‌ها درآمده‌اند، با پیگیری‌های انجام شده، واحد تولیدی بدهکار از تملک بانک برای برگشت به چرخه تولید از سوی این سازمان و طرح موضوع مشکلات واحد تولیدی در و پنجره یو پی وی سی در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین برگزاری جلسه‌ای در دفتر مقام عالی وزارت، این واحد از تملک بانک عامل خارج و جهت فعالیت مجدد و برگشت به چرخه تولید به مدیران آن واگذار شد .

وی ادامه داد: شرکت گسترش صنایع قاین، تولید کننده در و پنجره یو پی وی سی خراسان‌جنوبی است که به دلیل بدهی در تملک بانک بوده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی افزود: با توجه به شرایط حاکم بر کشور در سال ۸۹، به دلیل تحریم و عدم امکان ورود ماشین آلات تکمیلی و همچنین معوقات بانکی، این واحد به مرحله تولید نرسید و بانک نیز به دلیل عدم بازپرداخت اقساط تسهیلات و بدهی، نسبت به تملک این واحد اقدام کرد .

شهرکی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای در وزارتخانه متبوع، گفت: با توجه به طرح موضوع در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید جلسه‌ای با حضور مدیران واحد تولیدی و بانک و وزارت برگزار شد .

وی با اشاره به تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر رفع موانع این واحد گفت: در این جلسه بانک موظف شد نسبت به تقسیط مطالبات خود از شرکت گسترش با حذف جرائم تاخیر و در نظر گرفتن تنفسی یکساله اقدام و پس از انعقاد قرارداد، تسهیلاتی در قالب سرمایه در گردش به میزان ۵۰ میلیارد ریال به این واحد پرداخت کند .

قابل ذکر است؛ شرکت گسترش صنایع قاین با ظرفیت تولید سالانه ۱۲۰۰ تن انواع در و پنجره یو پی وی سی، با برگشت به چرخه تولید زمینه اشتغال برای ۱۰۰ نفر را به صورت مستقیم در شهرستان قاین فراهم می‌کند .

انتهای پیام