خبر مهم دیپلمات ایرانی از یک توافق خوب میان ایران و آژانس اتمی

خبر مهم دیپلمات ایرانی از یک توافق خوب میان ایران و آژانس اتمی

سرپرست نمایندگی دائم ایران در وین گفت: گزارش جدید که به‌روز رسانی معمول آژانس برای ارائه به نشست فصلی شورای حکام است که از فردا دوشنبه آغاز خواهد شد، ضمن تکرار برخی موضوعات فنی موجود میان ایران و آژانس، در بردارنده برخی از تحولات مثبت و استقبال از پیشرفت و تقویت همکاری‌ها میان ایران و آژانس است.

خبر مهم دیپلمات ایرانی از یک توافق خوب میان ایران و آژانس اتمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران به نقل از ایسنا، محمدرضا غائبی گفت: در این گزارش به بیانیه همکاری مشترک بین مدیرکل آژانس و رییس سازمان انرژی اتمی و نیز اعلام خروج یکی از مکان‌های ادعایی از لیست موضوعات باقی مانده پادمانی از دستور کار آژانس در مقطع کنونی اشاره شده است.

غائبی در همین رابطه اظهار داشت که طبق گزارش آژانس “در پی رایزنی‌های سازنده بین مدیرکل و معاون رئیس‌جمهور ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ۱۵ دسامبر ۲۰۲۱، ایران و آژانس توافق کردند تا به کار بر روی موضوعات باقی‌مانده  پادمانی با هدف حل آنها را ادامه دهند. بدین این منظور، همچنین توافق شد که ایران و آژانس یک سری تبادل اطلاعات و ارزیابی‌ها از جمله از طریق جلسات کارشناسان انجام دهند.”

سرپرست نمایندگی دائم کشورمان همچنین افزود: آژانس اعلام نموده است که در حال حاضر به این جمع بندی رسیده است که در مورد یکی از مکان‌های ادعایی دیگر سوالی ندارد و این مکان الان دیگر یک موضوع باقی مانده پادمانی محسوب نمی‌شود.

غائبی در پایان افزود که بخش دیگری از گزارش جدید به موضوع بیانیه مشترک روز گذشته میان ایران و آژانس اختصاص دارد که ذیل آن مدیرکل از بیانیه مشترک توافق شده با معاون رئیس جمهور ایران برای حل وفصل سایر موضوعات باقی مانده پادمانی در قالب یک برنامه زمانی استقبال نموده است.