خارجی ها در طبس ۱۴۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کردند؛

خارجی ها در طبس ۱۴۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کردند؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، سیدمهدی طلائی‌مقدم صبح امروز در جلسه هماهنگی برای ورود و استقرر سرمایه‌گذاران خارجی در شهرستان طبس که با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد اظهار داشت: تیم سرمایه‌گذاری آسمان قزاقستان و پیمانکار چینی در بخش فروسیلیس آلومینیوم از ۳۰ مهر در شهرستان طبس مستقر می‌شوند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس  در این جلسه خواستار همکاری و هماهنگی همه جانبه دستگاه‌ها شد و اعلام کرد: تمام دستگاه‌ها کمک کنند تا سرمایه‌گذاری ۱۴۰ میلیون دلاری در طبس انجام شود.

جانشین دبیر ستاد سرمایه‌گذاری خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: طبس  زمینه رشد و سرمایه‌گذاری فراوانی برای استان دارد و از این ظرفیت باید استفاده شود.

وی افزود: زمین ۵۰ هکتاری برای این سرمایه‌گذاری در جوار کارخانه کک توسط معاونت استانداری جانمایی شده است و تمام ادارات آب، برق و گاز نیز برای تامین زیرساخت‌ها باید همکاری کنند.

جانشین دبیر ستاد سرمایه‌گذاری خراسان جنوبی گفت: مقرر شده است تا ادارات صنعت، معدن و تجارت و محیط زیست نیز در خصوص مجوزهای قانونی همکاری لازم را انجام دهند.

حاکمی، نماینده و وکیل سرمایه‌گذار تیم سرمایه‌گذاری خارجی نیز اظهار داشت: این هلدینگ، بزرگترین هلدینگ فولاد خاورمیانه هست که شامل سرمایه گذاران آسمانی و قزاقستان است و پیمانکار شرکت چینی است و سرمایه‌گذاری قزاقستان دولتی است.

وی افزود: با این سرمایه‌گذاری علاوه بر ایجاد اشتغال جهت جلوگیری از خام فروشی و استفاده بهینه از صنایع معدنی، در راستای اقتصاد مقاومتی شکل خواهد گرفت.