حمایت های ویژه از هنرمندان صنایع دستی استاندار خراسان جنوبی‌ در برنامه زنده گفتمان هفته:

حمایت های ویژه از هنرمندان صنایع دستیاستاندار خراسان جنوبی‌ از حمایت های ویژه استان از هنرمندان صنایع دستی خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ معتمدیان با اعلام این خبر گفت: در جریان سفر اخیر دکتر نوبخت به استان، تفاهم نامه سه جانبه ای برای ایجاد ۳ هزار شغل در زمینه صنایع دستی به امضا رسید.
وی با اشاره به ظرفیت مطلوب صنایع دستی و هنرمندان تجربی این عرصه ادامه داد: در جریان این تفاهم نامه ۳ هزار نفر از هنرمندان صنایع دستی تحت حمایت قرار می گیرند.
استاندار تصریح نمود: در مرحله اول، این ۳ هزار نفر هنرمند شناسایی شده، به مدت یک سال و به صورت رایگان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار گرفته اند.
معتمدیان افزود: پرداخت وام قرض‌الحسنه، بازآموزی مهارت های مرتبط و اعطای کمک های بلاعوض در شرایط خاص از جمله این حمایت هاست.
وی متذکر شد: برای تأمین بازار فروش تولیدات هنرمندان این عرصه نیز برای ایجاد بازارچه های دائمی عرضه صنایع دستی، برگزاری نمایشگاه های شهرستانی و استانی، اعزام هنرمندان به نمایشگاه های مناطق مختلف و مواردی از این دست برنامه ریزی شده است.
استاندار، برند سازی، طراحی و تهیه بسته بندی های مناسب و بازاريابی را از اقداماتی برشمرد که در راستای ایجاد ارزش افزوده صنایع دستی در دست اقدام است.
معتمدیان اظهار داشت‌: در جریان این برنامه ۱۱ خوشه صنایع دستی برای ۱۱ شهرستان استان شناسایی شده است.
وی افزود: این خوشه ها بر اساس صنایع دستی موجود در هر شهرستان تعیین شده است.