حل معضلات اجتماعی نیازمند برنامه ریزي بلند مدت و صرف زمان است معاون سیاسی، امنیتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي:

حل معضلات اجتماعی نیازمند برنامه ریزي بلند مدت و صرف زمان است

به گزارش خبر شرق ،محمد حسيني ضمن تبريک ايام ماه مبارک رمضان، با اشاره به برگزاري مطلوب انتخابات ۲۹ ارديبهشت ماه، خاطر نشان كرد: حضور بيش از ۴۰ ميليون نفر در انتخابات، قدرت ملت ايران را به منصه ظهور گذاشت كه جا دارد از همه مجريان ، ناظرين و دست اندركاران امر انتخابات قدرداني كنيم.
رئیس کارگروه تخصصی فرهنگی – اجتماعي استان هشدارهاي محققان در خصوص آسيب هاي اجتماعي و تهديدات متصور به سرمايه اجتماعي کشور و استان را مورد تاکيد قرار داد و افزود: ورود مقام معظم رهبري در چندين جلسه تخصصي و تاكيد ايشان به مسئولين قوا خصوصاً دولت و وزارت كشور مبني بر پرداختن جدي به موضوع آسيب هاي اجتماعي مبين اهميت اين موضوع است كه بايد اقدامات عاجلي در راستاي شناخت آسيب ها و حل آنها به انجام برسد.
حسینی، با اشاره به اینکه به رغم اقدامات صورت گرفته، هنوز در ابتداي راه هستيم، تصريح کرد: بطور کلي، طرح ها و پروژه ها را خوب شروع كرده، اما در پايان راه و هنگام نتيجه گيري با مشكلاتي مواجه مي شويم، چرا كه از همان ابتدا ارزيابي درستي نسبت به كار نداريم و مشكلات طي سال ها به وجود مي آيند.
وی، با تاکید بر ضرورت کلان نگری و پرهيز از نگاه جزيره اي در اين بخش، خاطر نشان کرد: مسائل فرهنگي-اجتماعي همانطور كه به مرور به وجود مي آيند، حل آنها نيز نيازمند زمان، برنامه ريزي مناسب و حوصله خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتي و اجتماعي استانداري، اعضاي کارگروه تخصصي را عناصري تاثيرگذار در روند حل آسيب هاي اجتماعي دانست و تاکيد کرد: بايد به گونه اي فرهنگ سازي شود، كه مراجعه به مشاورهاي اجتماعي و راهنمايي گرفتن جامعه از آنها، براي عموم مردم تبديل به يك عادت شود.
حسینی، با اشاره به اهمیت پژوهش و تحقيقات در حوزه هاي اجتماعي و فرهنگي، افزود: در استان نيز اين بخش بايد جدي تر مورد توجه قرار گيرد؛ مسائل اجتماعي را شناسايي کرده و بر اساس پژوهش هاي علمي، ضمن اولويت بندي آسيب هاي موجود، نسبت به حل مهمترين معضلات اقدام شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود ، موضوع آموزش هاي تخصصي و عمومي را مورد تاکيد قرار داد و خاطر نشان کرد: آموزش ها نبايد حالت معمول و متداول داشته باشد، بلکه اين قبيل آموزش ها بايد بر مبناي آسيب هاي اجتماعي ارائه و در پايان نيز نتيجه گيري مناسبي از آنها حاصل گردد.