جوانان خراسان‌جنوبی ایده‌های نو در حوزه فناوری اطلاعات برای ایجاد کسب و کار دارند رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی:

جوانان خراسان‌جنوبی ایده‌های نو در حوزه فناوری اطلاعات برای ایجاد کسب و کار دارند

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی گفت: ‌ ایده‌های بسیار خوبی در بین جوانان خراسان‌جنوبی برای کسب و کار وجود دارد که از آن جمله می‌توان به کسب و کار مبتنی بر it و فناوری اطلاعات ( انواع نرم افزارها، اپلیکیشن‌ها) اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی محمد علی ناصری، در گفت‌وگو با ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی در حاشیه بازدید از غرفه جهاد دانشگاهی گفت: وظیفه اصلی پارک علم و فناوری حمایت از کسب و کار مبتنی بر فناوری و با ایده‌های جدید به ویژه در بخش خصوصی است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: بخشی از حمایت‌های ما حمایت‌های معنوی و پشتیبانی حقوقی و اداری در چارچوب قانون است، چرا که نمی‌خواهیم کسانی که ایده جدیدی برای کار و فعالیت دارند در پیچ و خم مسائل اداری گرفتار شوند.

ناصری با اشاره به اینکه بر طبق قانون ما وظیفه حمایت‌های مالی چون تسهیلات، مکان استقرار و در اختیار دادن دفتر اداری برای شرکت‌های نو پا نیز داریم، بیان کرد: این زیر ساخت‌ها باید از داخل استان تأمین شود که متأسفانه محدودیت‌های زیادی در این زمینه داریم.

وی در زمینه ارتباط اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی بخش‌های مختلفی چون بهره وری، صرفه جویی و.. دارد  که یک بخش آن نیز اقتصاد دانش بنیان می‌باشد و کار پی‌گیری آن با پارک علم و فناوری و دانشگاه‌ها است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی ادامه داد:‌ ایده‌های بسیار خوبی در بین جوانان خراسان‌جنوبی برای کسب و کار وجود دارد که از آن جمله می‌توان به کسب و کار مبتنی بر it و فناوری اطلاعات ( انواع نرم افزارها، اپلیکیشن‌ها) اشاره کرد.

ناصری افزود: در حوزه معدن و گیاهان دارویی نیز ایده‌های خوبی برای کسب و کار در بین جوانان خراسان‌جنوبی وجود دارد که امیدواریم منجر به تحقق اقتصادی مستحکم، قوی و مبتنی بر دانش بومی شود.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی یادآور شد: در جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی نیز طرح‌های بسیار خوبی صورت تدوین شده و پارک علم و فناوری نیز در چارچوب قوانین هر نوع حمایتی که لازم باشد از این طرح‌ها انجام می‌دهد.