جهانگیری: رسیدگی به مستضعفان جزو آرمان های نظام جمهوری اسلامی است جهانگیری: رسیدگی به مستضعفان جزو آرمان های نظام جمهوری اسلامی است

جهانگیری: رسیدگی به مستضعفان جزو آرمان های نظام جمهوری اسلامی است

اسحاق جهانگیری شامگاه شنبه در برنامه گفت وگوی ویژه خبری که به طور زنده از شبکه ۲ سیما و شبکه رادیویی ایران پخش شد، افزود: مهمترین مطلب، رویکرد ما به دولت است که ما دولت را چگونه دولتی می بینیم؟ تفاوت این دیدگاه در این است که دولتی که مردم به آن متکی باشد، دولت خود را ارباب ملت می بیند و شفاف و مسئولیت پذیر نیست و رئیس جمهوری بیشتر نقش توزیع کننده پول را به عهده می گیرد؛ از اقتصاد شکوفا خبری نیست و بیشتر به مجادله می پردازد و دولت روز به روز نقشش پر رنگ تر می شود.
وی ادامه داد: برعکس، دولتی که خود را متکی به مردم می‌داند باید در برابر هر عملکردش پاسخگو باشد؛ رئیس جمهوری نقشش در این دولت راهبری جامعه است و برای چنین دولتی خلاقیت نوآوری و توانمندی اقتصاد و پاکدستی مدیران مهم است.
جهانگیری افزود: در این دو رویکرد، از اسلام و انقلاب اسلامی و امام و رهبری، رویکرد دوم یک دولت کارآمدی شکل می گیرد.
وی در پاسخ به این پرسش که انقلاب اسلامی در آستانه چهل سالگی است و بررسی‌ها نشان می دهد که موفقیت های قابل توجهی داشته و در بخش هایی عقب ماندگی های قابل تاملی داریم، گفت: در طول این ۴۰ سال موفقیت های بزرگی داشتیم؛ نظام توانسته است از تمامیت ارضی خود دفاع کند و اجازه ندهد حتی یک وجب از خاک کشور از دستش خارج شود.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: نظام شرایطی ایجاد کرده است که مردم به هویت ملی و دینی خودشان افتخار می کنند و ایرانشان را دوست دارند؛ در کنارش نواقصی هم داشته ایم؛ در اقتصاد آنگونه که نیازمند عزت مردم بوده است رشد نکرده ایم و به این دلیل از رشد اقتصادی پایداری برخوردار نبودیم؛ رشد بالای ۱۰درصد در این سالها داشته ایم و ۶٫۸ درصد داشته ایم؛ تورم ۴۰ درصد داشته ایم و تورم تک رقمی هم داشته ایم.