جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان برگزار شد

جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان برگزار شد

محمد مهدی مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی در این جلسه با بیان اینکه سند آمایش پدافند غیرعامل استان آماده و در روز های آینده به تصویب خواهد رسید خواستار ارائه نظرات تکمیلی کارگروه ها در این حوزه برای  این سند آمایش شد.

استاندار همچنین افزود :عدم پایش و فاصله گرفتن از پدافند غیرعامل باعث نابودی داشته های اقتصادی و سرمایه های یک کشور خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه سیاست های پدافندی راهبرد های بلند مدت را برای پیشگیری ارائه می‌کند گفت :پدافند غیرعامل فقط مقابله با تهدیدات آنی نیست بلکه پیشگیری و مقابله با تهدیدات بلند مدت نیز می‌باشد که ممکن است در آینده رخ دهد.

محمد اصغر زاده سرپرست اداره کل دامپزشکی استان در این جلسه با بیان اینکه سرمایه دام و طیور استان بیش از یک هزار میلیارد تومان میباشد، گفت :اقدامات خوبی در جهت مقابله با بیماریها انجام شده و این استان عاری از هرگونه بیماری خاصی میباشد.

وی همچنین با بیان اینکه خراسان جنوبی قطب دوم پرورش شتر در کشور میباشد افزود: فعال‌ترین چرخه صنعت طیور شرق کشور نیز متعلق به این استان است.

سردار مهدی پور معاون سلامت سازمان پدافند غیرعامل کشور در این جلسه با بیان اینکه اولویت سازمان پدافند غیرعامل کشور فرهنگ سازی میباشد و نگاه مدیریتی یکپارچه ای را دنبال می‌کند گفت این موضوع در این استان به بهترین نحو انجام شده است.

معاون سلامت سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود : دشمن امروزه برنامه ریزی های متصوری در حوزه پدافند غیرعامل دارد که این می طلبد استان ها برنامه ها و طرح های جامع عملیاتی خود را اجرایی کنند.

سردار مهدی پور همچنین از تدوین و نگارش آیین نامه مرزبانی زیستی با همکاری وزارت کشور و دستگاه‌های اجرایی با هدف مقابله با تهدیدات و آسیب ها در حوزه مخاطرات زیست محیطی در مرزها خبر داد.

وی همچنین با بیان اینکه در برخی از زیرساختهای تخصصی در حوزه پدافند زیستی کشور با عقب ماندگی هایی مواجه هستیم ‌ افزود :رصد، شناسایی و پایش باید در حوزه پدافند زیستی کشور در اولیت کاری قرار گیرد.