جلسه امروز شورای شهر هم به حد نصاب نرسید!!! اندر خم حکایت های شورای شهر بیرجند:

جلسه امروز شورای شهر هم به حد نصاب نرسید!!!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق و به نقل از سایت خاورستان،جلسه هفتگی و شنبه های امروز شورای شهر به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای شورا برگزار نشد.

جلسات شنبه شورای شهر ساعت ۹ صبح آغاز و تا اذان ظهر ادامه دارد، امروز هم تعدادی از اعضای شورا برای حضور در جلسه، در صحن شورا حضور یافتند و تا ساعت ۱۰ صبح منتظر حضور سایر اعضا بودند، اما چون تعداد اعضا به حد نصاب و حداقل هشت نفر نرسید این جلسه به دلیل عدم رسمیت برگزار نشد.

برای جلسه امروز، هلال بیرجندی به عنوان اولین عضور شورا در صحن حضوریافته بود و از همان ابتدا گفته بود به دلیل کار مهمی، سالن را ترک خواهد کرد و فقط برای به رسمیت افتادن جلسه حضوریافته است.

 از دیگر اعضایی که برای حضور در جلسه امروز حاضر شدند، قالیبافان، صباغ، بهترین، حسنی صفت، یزدان شناس، نیک، و طاهری بودند.

زنگویی و سلیم برای حضور در جلسه حاضر نشده بودند که سلیم به صورت تلفنی اعلام کرد که در جلسه دیگری است و امکان حضور برای این جلسه را ندارد. اما تاکنون چندین جلسه است که جلسات شورا بدون حضور زنگویی برگزار می شود.

همچنین جلسه شنبه هفته گذشته شورا هم به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا برگزار نشد و جلسه هفته قبل تر هم به صورت غیرعلنی برگزار شد.

قرار بود در جلسه امروز شورا موضوع ” عوارض سال ۹۶″ بررسی شود که به همین منظور مدیح شهردار بیرجند و بهروزیان مدیر شهرسازی شهرداری هم برای جلسه حاضر شده بودند.

مهدی بهترین، عضو شورای شهر بیرجند در خصوص بسته ” عوارض سال ۹۶″ در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: شورا عوارض سال ۹۶ در همه بخش ها را بین ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش داده است به جز خدمات بخش بهشت متقین که یکی از اعضای شورا به جد پیگیر این بود که در این بخش افزایش قیمتی نباشد.

وی افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه و محدودیت های مالی مردم، بنده و حداقل سه نفر دیگر از اعضای شورا، در جهت رفاه حال مردم با افزایش عوارض شهرداری برای سال ۹۶ مخالفت کردیم و خواستار این شدیم که این عوارض برابر با همان میزان سال قبل باشد و هیچ تغییری نداشته باشد.

بهترین گفت:اما در صورت جلسه شورا رأی مخالفین را هم به عنوان موافق درج کرده اند که این موضوع را به دبیرخانه اعلام می کنیم تا درست درج شود.

وی بیان کرد: صورتجلسه افزایش عوارض خدمات شهری، هنوز امضا و  مصوب نشده است؛ اما نظر بنده این است که نرخ هیچ کدام از دفترچه های عوارض و تعرفه بها برای سال ۹۶ افزایش پیدا نکند.

حسنی صفت هم گفت: بنده هم با افزایش عوارض خدمات شهری و تعرفه بها مخالفم و در جهت مخالفت خودم این نامه را امضا کردم.