جشنواره تئاتر معلولان کشور  به میزبانی خراسان جنوبی برگزار می‌شود معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی:

جشنواره تئاتر معلولان کشور به میزبانی خراسان جنوبی برگزار می‌شود

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی گفت: جشنواره تئاتر معلولان به منظور پیشبرد اهداف توانبخشی امسال به میزبانی خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل ازخبرگزاری تسنیم از بیرجند، جمیله رضازاده ظهر امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از مراکز تونبخشی بهزیستی خراسان جنوبی اظهار داشت: در بخش معاونت توانبخشی ۳ دفتر توانمندسازی، مراقبتی و روزانه وجود دارد که مربوط به آموزش، حرفه آموزی و کارگاه‌هاست و باعث توانمند‌سازی معلولان می‌شود.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده بیان کرد: در تحصیل دانش، ایاب و ذهاب و درمان مشکلات دندانپزشکی به معلولان کمک هزینه‌هایی داده می‌شود.

رضازاده تصریح کرد: همچنین ما در جهت مناسب سازی شهری، مسکن، اماکن و خودروهای معلولان فعالیت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در امور سالمندان نیز شورای سالمندان وجود دارد و پیگیر اموری که بتواند تسهیل‌کننده امور زندگی باشد را از طریق بنیاد فرزانگان انجام می‌دهیم.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی از وجود دو بنیاد فرزانگان در خراسان جنوبی خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر دو بنیاد فرزانگان در شهرستان‌های بیرجند و قاین وجود دارد که از این طریق به امور سالمندان رسیدگی می‌شود.

رضازاده اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰ هزار و ۷ نفر در خراسان جنوبی جزو مددجویان توانبخشی بهزیستی هستند.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: امسال جشنواره تئاتر معلولان به منظور پیشبرد اهداف توانبخشی  به میزبانی خراسان جنوبی در آذر ماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/