جذب۴۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مصوب خارجی در استان خراسان جنوبی؛

جذب۴۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مصوب خارجی در استان خراسان جنوبی؛

عیسی جعفری گیو ظهر امروز در بازدید از طرحهای سرمایه گذاری خراسان جنوبی اظهار داشت: این میزان سرمایه گذاری مربوط به پروژه های استخراج و بهره برداری معادن زغال سنگ طبس و تولید شمش چدن در شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف است.

وی میزان سرمایه گذاری مصوب در سال ۹۴ را  حدود ۷۷ میلیون دلار اعلام کرد وافزود: این میزان سرمایه گذاری در مقایسه با سال ۹۳ که بیش از ۲۷ میلیون دلار بود، نشان از رشد ۱۸۴ درصدی دارد.

وی به برگزاری جلسه هیأت سرمایه گذاری خارجی در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: در این جلسه مجوز پروژه احداث انبار و بسته بندی مصالح ساختمانی (سیمان) در منطقه ویژه اقتصادی با سرمایه گذاری خارجی ۱٫۹ میلیون دلاری مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان امور اقتصاد و دارایی استان خراسان جنوبی ادامه داد: پس از بررسی و دریافت مجوز، عملیات اجرایی پروژه احداث انبار و بسته بندی مصالح ساختمانی (سیمان) در منطقه ویژه اقتصادی توسط سرمایه گذار آغاز شد که این عملیات ادامه دارد.

وی از در دست اقدام بودن صدور مجوز سرمایه گذاری برای متقاضیان احداث نیروگاه خورشیدی و بادی در استان خبرداد و گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی مصوب در استان از سال ۹۲ تا کنون بیش از  ۱۰۶ میلیون دلار است.

جعفری تولید بتن آماده، تولید شمش چدن، پرورش شتر داشتی، احداث انبار و بسته بندی مصالح ساختمانی (سیمان) و … از جمله پروژه های مدنظر است.

رئیس سازمان امور اقتصاد و دارایی استان خراسان جنوبی از  ارایه  ۲۳ درخواست سرمایه گذاری خارجی استان از  سال گذشته تاکنون به مرکز سرمایه گذاری خبر داد که  از این تعداد ۷ درخواست مربوط به امسال است.

جعفری بیان کرد: درخواستهای سرمایه گذاری خارجی در استان مربوط به کشورهای چین، آلمان، اتریش، ایتالیا، ترکیه، کره، سوئد، سوئیس، کانادا، تاجیکستان، ترکمنستان و افغانستان است.

رئیس سازمان امور اقتصاد و دارایی استان خراسان جنوبی افزود: از ۲۳ درخواست سرمایه گذاری ارایه شده  ۱۷ درخواست در حوزه انرژی های نو و ۶ درخواست در زمینه خدمات، صنعت، معدن و آب و فاضلاب است.

جعفری تخصیص اراضی و دریافت استعلامات مورد نیاز از دستگاه های اجرایی استان برای احداث نیروگاه های خورشیدی و بادی استان  را از اقدامات شاخص مرکز سرمایه گذاری نام برد و اظهار داشت: امسال اقدامات لازم به منظور واگذاری اراضی و اجرایی شدن این پروژه ها انجام می شود.

رئیس سازمان امور اقتصاد و دارایی استان خراسان جنوبی بیان کرد: برای جذب سرمایه گذاری خارجی و تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی به منظور استفاده از مزایای قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی(FIPPA)، به متقاضیان راهنمایی لازم ارائه می شود.