جابجايي كالا در خراسان‌جنوبی هشت درصد رشد داشت

جابجايي كالا در خراسان‌جنوبی هشت درصد رشد داشت

رئیس اداره کالا اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی از رشد هشت درصدی جابجايي كالا در هشت ماه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی هادی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد:  بررسي انجام شده از سيستم كنترل بارنامه، تناژ جا به جاشده در هشت ماه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ميزان هشت درصد رشد داشته است .

وی افزود: در اين مدت دو میلیون و ۸۹۳ هزار و ۷۲۵ تن كالا با تعداد  ۱۹۷ هزار و ۷۷۲ سفر كاميوني در سطح استان به مقاصد درون و برون استاني جا به جا شده است .

رئیس اداره کالا اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: عمده کالاهای جا به جا شده از مبدا استان به ترتیب، سيمان، سنگ سنگبري، خاك معدني، زغال سنگ و مصالح ساختماني بوده است .

حیدری افزود: در حال حاضر تعداد ۸۳۹۸ نفر راننده در حمل و نقل کالای استان با استفاده از ۳۶۲۲ دستگاه انواع کامیونت،کامیون و تریلی در این حوزه فعال هستند .

وی یادآور شد: عمر متوسط ناوگان حمل و نقل کالای استان ۱۲٫۴۶ سال است که نسبت به متوسط عمر ناوگان کشوری (۱۷٫۹ سال) از وضعیت مطلوبی برخوردار است .