ثبت ۲۷۰۰ گزارش در سامانه مراقبت بیماری‌های دامی نهبندان

ثبت ۲۷۰۰ گزارش در سامانه مراقبت بیماری‌های دامی نهبندان

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: طی ۴ ماهه نخست امسال ۲۷۰۰ فرم از عملیات فنی دامپزشکی در سامانه یکپارچه پایش و مراقبت بیماری های دام ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرقبه نقل از ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، محمد راه‌انجام صبح امروز (۵ مردادماه) در جمع خبرنگاران اظهارکرد: طی ۴ ماهه نخست امسال ۲۷۰۰ فرم از عملیات فنی دامپزشکی توسط واحد GIS دام شبکه دامپزشکی شهرستان در سامانه یکپارچه پایش و مراقبت بیماری های دام ثبت شده است.

سامانه پایش و مراقبت بیماریهای دامی یکی از سامانه‌های پیشرو در توسعه و بکارگیری سیستم اطلاعات جغرافیایی سازمان دامپزشکی است که امکان ثبت اطلاعات کلیه عملیات فنی دامپزشکی از قبیل واکسیناسیون، سمپاشی بدن و جایگاه دام، پایش و مراقبت بیماری دامی و از همه مهمتر ثبت اطلاعات مربوط به وقوع بیماریهای دامی را مقدور می‌سازد.

وی تصریح کرد: بر اساس اطلاعات سامانه GIS شبکه دامپزشکی نهبندان طی چهار ماهه نخست امسال ۲۰۱۴ فرم از عملیات مایه‌کوبی واحدهای دامی، ۲۵۹ فرم پایش و مراقبت از بیماری‌های مختلف، ۳۲۶ فرم مبارزه با انگلهای خارجی و ۱۰۱ فرم گزارش بیماری و ارسال نمونه توسط واحد GIS دام شبکه دامپزشکی این شهرستان ثبت شده است.

راه‌انجام خاطرنشان کرد: سامانه پایش و مراقبت بیماری‌های دامی ( (GIS  از مؤثرترین ابزارهای مدیریتی برای تصمیمات بهداشتی در مدیریت و کنترل بیماری‌ها است که ثبت به موقع، دقیق و کامل اطلاعات به منظور بررسی بیماری‌ها و اجرای روش‌های کنترلی موثر است.