ثبت ۳۷ وقف جدید در خراسان جنوبی

ثبت ۳۷ وقف جدید در خراسان جنوبی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از ثبت ۳۷ وقف جدید از ابتدای امسال در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  اخبار شرق  ایران ، حجت‌الاسلامپرویز بخشی پور، امروز(۱۸ مرداد)، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: وقف مقوله‌ای است که از دیرباز در جامعه رونق داشته است.

وی با بیان اینکه شاید در بخشی از زمان وقف مورد اغفال واقع شده است، افزود: موضوع وقف موضوع جامعه است و موضوع فرد نیست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: موقوفات درد قشر ضعیف جامعه را برطرف می‌کنند و لذا باید بیشتر آن را ترویج داد.

بخشی پور با اشاره به اینکه باید موضوعات وقف برای مردم باز شود، تصریح کرد: خبرنگاران یاری کننده اوقاف برای ترویج فرهنگ وقف در جامعه هستند.

وی با اشاره به خیرات و برکات وقف در جامعه، اظهار کرد: مردم به وقف علاقه دارند اما از چگونگی آن آگاهی ندارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ادامه داد: بیمارستان رازی بیرجند ۲۰ هزار و ۸۸۸ متر ملک موقوفه دارد که تجاری بوده اما تغییر کاربری به درمانی داده شده است.

بخشی پور با بیان اینکه در سطح کل شهرستان‌ها اراضی موقوفه خرد داریم، افزود: اجرای امینانه نیت واقفان از وظایف اصلی اوقاف است.

وی با اشاره به موقوفه آبلوله بیرجند، اظهار کرد: موقوفه آبلوله بیرجند موقوفه‌ای است که مربوط به اوقاف است که نمی‌توان به آن دست زد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون یک ریال از موقوفه آبلوله بیرجند در جای دیگر هزینه نشده است و در حساب موقوفه است.

بخشی پور با اشاره به راه اندازی سقاخانه در محله مهر شهر بیرجند، تصریح کرد: در بلوار شعبانیه بیرجند نیز سقاخانه راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به ثبت ۳۷ وقف جدید از ابتدای امسال در استان، یادآور شد: در حوزه درآمد موقوفات در چهار ماهه ابتدای امسال ۹۸ درصد از برنامه پیش بینی شده مصوب سازمان محقق شده است.

انتهای پیام