ثبت جهانی آسبادهای طبس مسینا/ معرفی۲۰ اثر تاریخی دیگر ‌برای ثبت ملی؛

ثبت جهانی آسبادهای طبس مسینا/ معرفی۲۰ اثر تاریخی دیگر ‌برای ثبت ملی؛

محمد بشیری زاده عصر امروز در ستاد خدمات سفر شهرستان با اشاره به اینکه ۲۵۰ اثر تاریخی در این شهرستان وجود دارد اظهار داشت: تاکنون ۸۳ اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده اند که از این حیث رتبه ۴ در استان را داریم.

وی از رشد سه برابری اقامت کنندگان در ایام نوروز سال جاری خبر داد و افزود: بیش از ۱۴ هزار نفر در ستادهای مختلف شهرستان اسکان و بیش از ۶۰ هزار نفر نیز از اماکن مختلف دیدنی و مذهبی شهرستان بازدید کرده اند که نسبت به سال گذشته رشد ۳ برابری را نشان می‌دهد.

فرماندار درمیان با بیان اینکه توسعه اقامتهای بومگردی در برنامه ستاد خدمات سفر شهرستان قرار دارد گفت: هر اقامتگاه بوم‌گردی متوسط برای ۳ نفر ایجاد اشتغال می‌کند که در حال حاضر ۱۵ درخواست ایجاد اقامتگاه  بومگردی در سطح شهرستان وجود دارد که ۹ مورد آن مورد بررسی و موافقت قرار گرفته است.

بشیری زاده از ثبت جهانی آسبادهای طبس مسینا خبر داد و یادآور شد: همچنین ۲۰ اثر تاریخی دیگر نیز برای ثبت ملی معرفی شده که در مراحل بررسی قرار دارد .

بشیری زاده با اشاره به برپایینمایشگاه‌های مختلف فروش صنایع دستی در شهرستان بیان کرد: دو نمایشگاه به صورت دایمی در روستای فورگ و شهر قهستان و چند نمایشگاه دیگر نیز به صورت سیار در نقاط مختلف شهرستان برپا شده است که در ایام نوروز امسال فروش آن به ارزش ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان از آمادگی ۴ ستاد اسکان در شهرهای اسدیه، قهستان، گزیک و اردوگاه گزند برای پذیرایی از میهمانان تابستانی خبر داد و افزود: به منظور رفاه حال مسافران و برنامه ریزی در این زمینه کمیته‌های مختلف ستاد سفر شهرستان تشکیل شده اند.

وی افزود: مرمت و بازسازی دو آسیاب که قدمت تاریخی بالایی دارد در روستای مسک و درمیان در دستور کار اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان درمیان قرار دارد.

در پایان این مراسم از اعضای ستاد خدمات سفر ایام نوروز شهرستان تقدیر شد.