توقیف محموله شتر فاقد مجوز دامپزشکی در نهبندان

توقیف محموله شتر فاقد مجوز دامپزشکی در نهبندان

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: سومین محموله شتر فاقد مجوز بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی که در مسیرهای فرعی شهرستان تردد می‌‌کرد با هماهنگی پست قرنطینه دامپزشکی و همکاری پاسگاه انتظامی میغان متوقف شد .

به گزارشپایگاه خبری تحلیلی خبرشرق  محمد راه‌انجام درگفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی، اظهار کرد: یک دستگاه کامیون حامل ۱۲ نفر شتر فاقد مجوز بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی که در مسیرهای فرعی شهرستان تردد می‌‌کرد با هماهنگی پست قرنطینه دامپزشکی و همکاری پاسگاه انتظامی میغان متوقف شد.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان با بیان اینکه واکسیناسیون، مدیریت صحیح و عدم جابجایی و حمل و نقل دام از جمله فاکتورهای مهم در پیشگیری از بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک بین دام وانسان است، گفت: طبق قانون سازمان دامپزشکی کشور جابجایی و حمل و نقل هر نوع دام و طیور و فراورده های خام دامی بدون اخذ مجوز و گواهی بهداشتی دامپزشکی ممنوع است.

راه انجام یادآورشد: از ابتدای امسال ۷ محموله دام غیر مجاز شامل ۲۸ نفر شتر، ۳۴ راس گوسفندو بز و ۱۰ راس گاو که از استان سیستان و بلوچستان به سایر نقاط کشور حمل می شدند قبل از رسیدن به مقصد در شهرستان نهبندان متوقف شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان مردم را به همکاری در حفظ و حراست از بهداشت عمومی دعوت کرد و از از شترداران شهرستان خواست برای پیشگیری از انتقال و شیوع بیماری‌های نوپدید مثل بیماری مرس از جابجایی و حمل و نقل شتر زنده، بدون هماهنگی با شبکه دامپزشکی خودداری کرده و برای حمل هر گونه دام، نسبت به اخذ مجوز بهداشتی- قرنطینه‌ای دامپزشکی اقدام کنند .