توقیف دو دستگاه کامیون حامل شترمرغ زنده در شهرستان قاینات

توقیف دو دستگاه کامیون حامل شترمرغ زنده در شهرستان قاینات

دو محموله غیرمجاز شترمرغ زنده در شهرستان قاینات توقیف شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی قاینات رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان با اعلام این خبر افزود: دو دستگاه کامیون که بصورت غیرمجاز اقدام به حمل ۲۰قطعه شترمرغ زنده کرده بودند با همکاری ایست بازرسی شهرستان توقیف و پس از تشکیل پرونده به شبکه دامپزشکی جهت تعیین تکلیف ارجاع شد.

دکتر محمودی تصریح کرد: طبق بررسی های انجام شده مشخص شد محموله از شهرستان زیرکوه به مقصد استان البرز بارگیری شده بود که توسط ایست بازرسی قاین متوقف و به علت نداشتن مجوز حمل بهداشتی دامپزشکی توقیف و به شبکه دامپزشکی انتقال داده شد. که پس از تشکیل پرونده واخذ تعهد از مالک وراننده های خودرو محموله با توجه به داشتن سابقه بهداشتی مشخص به مبدا عودت داده شد.
محمودی با اشاره به نقش و جایگاه دامپزشکی در تامین بهداشت عمومی جامعه افزود :با توجه به انتشار سریع بیماریهای طیور از یک منطقه به منطقه دیگر، سهل انگاری در رعایت مسایل بهداشتی قرنطینه ای سبب بروز خسارات سنگین و جبران ناپذیری در صنعت پرورش طیور شهرستان و استان می شود.
وی در ادامه از تولید کنندگان خواست جهت کاهش بروز بیماریها و جلوگیری از زیانهای اقتصادی ،با رعایت اصول بهداشتی قرنطینه ای و اخذ مجوزهای لازم، با دامپزشکی همکاری نمایند.