توصیه سرکنسول ایران در کربلا به زنان زائر اربعین؛

توصیه سرکنسول ایران در کربلا به زنان زائر اربعین؛

سرکنسول ایران در کربلا گفت به زنانی که قصد شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی را دارند، توصیه می‌کنم که از سفر انفرادی بپرهیزند و به صورت دسته جمعی در این راهپیمایی شرکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از ایسنا، میرمسعود حسینیان با بیان اینکه کل عراق کم کم در حال آماده شدن برای برگزاری مراسم اربعین حسینی و پذیرایی از زائران آن است، تصریح کرد: از چهار – پنج ماه پیش در سرکنسولگری ایران در کربلا مقدمات کار برای استقبال از زائران اربعین حسینی آغاز شده است. کمیته‌های مختلف در این ارتباط تشکیل شده‌اند و همه تلاش ما این است که کارها به نحو مطلوبی به پیش برود.

این دیپلمات ایرانی با بیان اینکه کمیته‌هایی مانند کمیته حمل و نقل‌، اسکان،‌ بهداشت، گمشدگان، امور اداری و… ایجاد شده است، گفت: ما مصرانه از زائران می‌خواهیم که قوانین و مقررات را رعایت کنند و با این کمیته‌ها در صورت لزوم همکاری مناسب را داشته باشند تا سفرشان به نحو مطلوبی انجام شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه حتما زائران اربعین حسینی می‌بایست برای سفر به عراق از مراکز معتبر و قانونی ویزا دریافت کنند، در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: به خواهران توصیه جدی داریم که از سفر انفرادی خودداری کنند، حتما دسته جمعی در این مراسم شرکت کنند و در مجموعه‌ای باشند که چند نفر آقا همراه آنها باشد.

حسینیان با تاکید بر اینکه زائران اربعین حسینی به شایعات توجه نکنند و حتما خبرهای مربوط به این راهپیمایی از مراجع رسمی پیگیر باشند، تصریح کرد: زائران از آوردن طلا و جواهر و وسایل ارزشمند با خود در این سفر خودداری کنند و اگر می‌بینند که ضرروتی برای آوردن این وسایل دارند حتما در طول سفر مراقبت‌های لازم را از این وسایل داشته باشند.

سرکنسول ایران در کربلا با بیان اینکه راهنمایانی در طول مسیر راهپیمایی برای راهنمایی زائران و گمشدگان حضور خواهند داشت، تصریح کرد: در هنگام دریافت ویزا برای زائران مشخص می‌شود که از کدام مرز می‌توانند برای سفر به عراق استفاده کنند و مناسب است که حتما زائران از مرزهای مشخص شده برای آنها عبور کنند تا شاهد ازدحام در مرز مشخصی نباشیم.

وی با بیان اینکه اگر همراه خانواده‌ها افراد کهنسال و یا فرزندان خردسال در این راهپیمایی حضور دارند حتما برای آنها یک گردن آویز که حاوی اطلاعات آنهاست، تهیه کنند تا اگر گم شدند از طریق این مشخصات بتوان به آنها کمک کرد، خاطر نشان کرد: سال گذشته هفت هزار گمشده ثبت شده در این مراسم داشتیم که الحمدالله همه آنها پیدا شدند و به خانواده‌هایشان بازگردانده شدند.

حسینیان در ادامه گفت‌وگو با رادیو اربعین، با تاکید بر اینکه حتما افرادی که دچار بیماری‌های خاص از جمله بیماری قلب و اعصاب هستند،‌ داروهای خود را همراه داشته باشند، ادامه داد: دولت عراق به شدت با مواد مخدر برخورد می‌کند و با توجه به اینکه قوانین جدیدی در این کشور برای مبارزه با مواد مخدر تهیه شده است، اگر کسی مواد مخدر همراه خود داشته باشد با آن برخورد شدیدی می‌شود و ما نیز نمی‌توانیم پیگیری چندانی برای وی بکنیم،‌ چرا که متهم می‌شویم که از یک کار غیر قانونی دفاع کردیم.

سرکنسول ایران در کربلا گفت: در عراق با متهمان مواد مخدر در ابتدا برخورد فیزیکی شدیدی می‌شود و بعد دادگاه تشکیل شده و آنها به اشد مجازات محکوم می شوند،‌ چرا که در این کشور معتادان، بیمار محسوب نمی‌شوند بلکه از آنها به عنوان متهم یا مجرم یاد می‌شود.