توزیع ۱۵۰ تن برنج تنظیم بازار در بیرجند طی ایام نوروز؛

توزیع ۱۵۰ تن برنج تنظیم بازار در بیرجند طی ایام نوروز؛

مدیرجهاد کشاورزی بیرجند گفت: ۱۵۰ تن برنج تنظیم بازار طی ایام نوروز در شهرستان بیرجند توزیع می‌شود.

به گزارش خبر شرق، به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی استان، محمد علی محمدی در شورای اداری شهرستان بیرجند گفت: برای ایام عید، ۱۵۰ تن شکر، ۱۵۰ تن برنج و ۴۰ تن گوشت قرمز در این شهرستان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه ایجاد تعادل در بازار از وظایف اصلی کمیته تنظیم بازار است، افزود: برگزاری نمایشگاه‌ها نقش موثری در تعادل تنظیم بازار دارد.

محمدی ادامه داد: در برخی از ایام سال مانند محرم و رمضان میزان نیازمندی مردم به برخی کالاها افزایش می‌یابد که این نیازها را در سال جاری به خوبی تامین کردیم.

وی با اشاره به پیش رو بودن    ایام نوروز بیان کرد: میوه مورد نیاز این ایام اعم از سیب و پرتقال وارد خواهد شد. محمدی بابیان اینکه محدودیتی در تامین گوشت قرمز نداریم، بیان کرد: درخواست ما برای ایام عید تاکنون ۴۰ تن گوشت قرمز بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی بیرجند با اشاره به قیمت گوشت در بازار گفت: توزیع مرغ منجمد از نیمه اسفند ماه آغاز شده و با قیمت ۵۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.وی، قیمت تمام شده گوشت قرمز را ۲۳ هزار تومان و همچنین قیمت تمام شده مرغ گرم را هفت هزار و ۸۳۰ تومان عنوان کرد.

محمدی با بیان اینکه در ایام عید وضعیت بازار به تعادل خواهد رسید، یادآورشد: باید همه ما برای رسیدن به تعادل بازار تلاش کنیم.